ТТН-сюрприз за 51К. ЦПД-ризики. Завищені лікарняні. Зразок самоакта. «Безштрафні» правки у звітності. 1 млн для ПДВ-реєстрації. Недопуск до перевірки 🙋‍♀️ Вечірній бухгалтер від 19.05.2025

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні бухгалтерські новини на цей час. Радимо кращі статті та консультації дня, даємо зразки документів. І зовсім трошки професійного гумору 😉


ТТН-сюрприз за 51К, а ну його…


Ваші колеги й досі стикаються з труднощами при роботі з ТТН? Ми зібрали найгарячіші запитання з сервісу «Особистий консультант», які хвилюють багатьох. Чи можна використовувати стару форму ТТН і які наслідки чекають на тих, хто ігнорує нові вимоги? Що робити, якщо в документах бракує обов’язкових реквізитів? І головне – чи можна уникнути штрафу у розмірі 51 тисячі гривень? Тут отримаєте рішення для найважливіших проблем. Але одна деталь може перевернути Ваші уявлення про ризики. Що це за деталь? Читайте, щоб знати та уникнути всіх неприємних моментів.😉



🎓 Завищили лікарняні? Готуйте пояснення та повертайте кошти ПФУ


Ваша бухгалтерія може стати об’єктом уваги Пенсійного фонду, якщо Ви помилково завищили лікарняні виплати. Що робити, аби не лише повернути кошти, а й уникнути штрафів? У цьому мінікурсі – алгоритм дій для таких випадків, зокрема, роз’яснення, як провести коригування, правильно подати заяву-розрахунок і захиститися від санкцій. Але є нюанс, про який забувають навіть досвідчені бухгалтери... Хочете дізнатися? Тоді Вам сюди).


Мінікурс – тут


💡 Трудовий «ніндзя»: як працювати без ризиків із ЦПД


Як укласти договір цивільно-правового характеру, щоб уникнути ризиків його визнання трудовим? Ця дилема постає перед багатьма суб’єктами господарювання, адже наслідки можуть бути неприємними: від судових спорів до штрафів. Чи справді відсутність чітких критеріїв у законодавстві прирікає Вас на невизначеність? Про що свідчить практика, і яких «червоних ліній» не варто перетинати? У статті – відповіді на ці запитання та реальні кейси, які стануть у пригоді й бухгалтеру, який має справу з ЦПД.


⬇️ Документ дня! Внутрішній первинний документ (самоакт)


Ваш постачальник знову затримує первинні документи? Це може створити проблему для бухгалтерського обліку, але не поспішайте панікувати. Адже існує законний спосіб відобразити операцію, навіть коли необхідні папери ще не надійшли. Це внутрішній акт або самоакт. Аби Ви не ламали голову та не витрачали зайвий час, на конкретному зразку покажемо, як його правильно скласти. Завантажуйте собі документ і працюйте спокійно. 😊


🎥 Перевезення & експедирування. (Не)типові помилки в е-ТТН


В етері 21 травня зосередимося на нюансах обліку перевезень та експедирування, які часто стають причиною податкових спорів. Розглянемо, коли правильно визнавати доходи й витрати за логістичними послугами, а також, як відобразити участь замовника, експедитора та перевізника.


Окремо зупинимося на е-ТТН: хто та що повинен зазначити, коли вказівка експедитора замість перевізника є помилкою, і які наслідки це має. Обговоримо судову практику та потенційні штрафи, а також як мінімізувати ризики і забезпечити коректне документальне оформлення логістичних операцій у 2025 році.


Безкоштовна реєстрація


💰 1 млн для ПДВ-реєстрації: чи враховувати неоподатковувані операції


Звільнені операції: чи враховувати при обчисленні мільйонного порогу для ПДВ-реєстрації? Податкова та суди мають свої позиції, а платники податків потрапляють у правовий лабіринт. Як корпоративні заходи, благодійність і «нульовий дохід» впливають на облік? Чому податкова наполягає на реєстрації навіть без оподатковуваних операцій? Читайте про судовий спір, підсумок якого може стати Вашим козирем у спорах із ДПС.


📆 Календар бухгалтера


19 – 23 травня 2025 року


Колего, не забудьте вчасно сплатити податки та подати необхідні звітності! Ми зібрали для Вас актуальний календар бухгалтера на тиждень, щоб Ви завжди були в курсі важливих дат.


До календаря


⛔ Податкова перевірка: кого можна не пустити на поріг


Чи впевнені Ви, що кожен перевіряльник має законне право увійти до Вашого офісу? А що, якщо Ваше «ні» буде не лише правильним, а й захищеним законом? У матеріалі розкриємо, які документи обов’язково повинні надати представники податкової, коли Ваш недопуск є цілком законним і безпечним, а також, які ризики можуть чекати на тих, хто помиляється. Сміливе рішення чи небезпечна гра? Дізнайтеся, де проходить межа!


✍️ Звільнення за скороченням: підстави, алгоритм, ризики


Яка різниця між скороченням штату та скороченням чисельності працівників? Хто має переважне право залишитися? Чому зменшення обсягу продажів не завжди є підставою для звільнення? Як роботодавці обходять законодавчі норми, а працівники можуть виграти у суді? Пропонуємо Вам покроковий алгоритм для роботодавців, роз’яснення ключових прав працівників, приклади судової практики та відповіді на найгостріші запитання.


💪 Вправи для підвищення Вашого професійного тонусу


Чи потрібно індексувати зарплату за травень 2025-го, якщо востаннє підвищували ЗП у жовтні 2024-го?


A) Так, потрібно, адже після жовтня 2024 року минуло понад пів року.

Б) Ні, права на індексацію ще немає, оскільки ІСЦ не перевищив 103%.

В) Так, але лише за умови, що зарплата не підвищувалася з жовтня 2024 року.


Як скласти ТТН, якщо товар везуть від постачальника одразу до покупця, без відвідування складу посередника?


A) Оформлюють дві ТТН: одна на постачальника, інша – на кінцевого покупця.

Б) Потрібна одна ТТН, де постачальник – вантажовідправник, покупець – вантажоодержувач.

В) У ТТН обов’язково зазначають посередника як окремого учасника перевезення.


Чи можна працювати за сумісництвом, а за основним місцем роботи перебувати на лікарняному?


A) Ні, не можна працювати за сумісництвом у період лікарняного за основним місцем.

Б) Так, можна, але лікарняний за сумісництвом не буде оплачений.

В) Так, можна, оплата лікарняного – як за основним місцем, так і за сумісництвом.


🎁 Редакція знову радує подарунками!


Ми підготували для Вас чекліст для бухгалтера «Довіреність на отримання ТМЦ: вимоги і зразок заповнення»


Забрати подарунок


👍 Ваш must-have у роботі


  1. Виправлення помилок в Об’єднаній звітності без штрафів: коли можливі
  2. Як продавати речі без ФОП і не потрапити під штраф: поради юриста
  3. Продаж товару за 50 000+ грн готівкою: як не порушити закон і зберегти клієнта
  4. Узгодження податкових зобов’язань: що робити, якщо Ви не згодні
  5. Є працівники з бронюванням на іншому місці роботи: чи виключає їх «Дія»
  6. Паливні талони для працівників: як компенсувати витрати на бензин без штрафу
  7. Зміна КВЕДів у ТОВ: як не припуститися помилок та зберегти час


Вечірній Бухгалтер рекомендує ►


😲 Найнижча ціна на пакет «Базовий»: Швидкі оновлення, професійні розбори, корисні сервіси!


🔥 Сьогодні Ви можете отримати доступ до пакету «Базовий» всього за 55 грн/міс (стара ціна становить 299 грн/міс)!


До пакету входять:


✔️ Відеокурси та вебінари з експертами

✔️ Практичні курси з автоматизації

✔️ Відеоблоги та розбори законів

✔️ Калькулятори бухгалтера, новини та статті


⏳ Час спробувати – без ризиків та переплат! 3 місяці, щоб переконатися: 7eminar – це все, що потрібно бухгалтеру для впевненості у своїх рішеннях.


Зекономити


Новини підготувала


Ваша ніби 19 травня а ніби 151 лютого Редакція

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇