Премія у відпускних: кому кокоси, а кому калькулятор
Премії – радість для працівника, але головоломка для бухгалтера, особливо, коли справа доходить до розрахунку відпускних. Які премії враховувати, а які залишити за бортом? Що робити, якщо працівник відпрацював лише частину періоду? Як уникнути прикрих випадків і недонарахувань, адже навіть одна помилка може обернутися «відпускною драмою»? У статті проаналізуємо для Вас найскладніші випадки, розповімо про чіткі правила та наведемо реальні приклади.
🎥 Лікарняні & ЗП заброньованим: як не втратити «критичність»
Чи враховувати лікарняні до зарплатного критерію для заброньованих працівників? Це запитання вже тривалий час викликає суперечки серед бухгалтерів, юристів та державних органів. Одні наполягають, що лікарняні – це частина зарплати, адже їх оподатковують ПДФО та ЄСВ, інші застерігають через «статистичний» підхід держорганів. Яку позицію зайняло Мінекономіки у своїх останніх роз’ясненнях, і чому ця відповідь може змінити Ваші підходи до бронювання? Відповідь – у відео. Не пропустіть!
🔎 Перевірки Держпраці – 2025: штрафи для роботодавців
У 2025 році роботодавці стикаються зі складними викликами: мораторій на планові перевірки Держпраці вже діє, але чи це справжнє полегшення? Позапланові перевірки, звернення працівників та ініціативи податкових органів усе ще можуть спричинити серйозні наслідки. Як уникнути штрафів, які порушення найчастіше стають приводом для перевірок і чи можна «врятуватися», усунувши недоліки? У статті розповімо, які заходи варто вжити вже зараз, аби мінімізувати ризики для бізнесу.
📄 Акт «камералки» на руках: чи є шанс уточнити декларацію
Вам вручили акт камеральної перевірки щодо помилок у податковій звітності. Чи можна ще виправити ситуацію, подавши уточнюючу декларацію? З одного боку, Податковий кодекс передбачає можливість самостійного виправлення помилок. З іншого, є чіткі обмеження після отримання результатів перевірки. Що зазначається у законі, які нюанси варто врахувати, і чи залишається в цій ситуації простір для маневру? Відповіді на вищезазначені запитання – за посиланням.
🏗️ Будівництво: облік, податки, трудові відносини, оплата праці
У цьому етері говоримо про будівництво без зайвих ризиків і помилок у фінансах, звітності та кадрах. Ви дізнаєтесь, як правильно визнавати дохід замовнику, обліковувати собівартість підряднику та застосовувати ПДВ у будівництві, щоб не наразитися на податкові санкції.
Розберемося, як оформлювати працівників, коли можна використовувати договір підряду або аутсорсинг, і як премії та зарплати впливають на вартість об’єкта. Мінімізуємо ризики перевірок та сформуємо прозору й вигідну модель будівельного бізнесу.
💡 Проблемний кредит із ПДВ: як уникнути блокувань і штрафів
Чи може ризиковість продавця стати приводом для зняття податкового кредиту? Податківці знаходять дедалі більше нових аргументів, змушуючи бізнес виправдовувати навіть вочевидь законні операції. Підкажемо, як дата транзакції може перетворитися на ключовий момент під час перевірок, що робити з «проблемними» накладними, чому 365 днів для податкового кредиту вже не гарантія, і як суди оцінюють такі справи. Деталі, які можуть стати критичними для Вашого бізнесу, розкрито у матеріалі.
☝️ Розмір має значення: як правильно нарахувати вихідну допомогу
Чи знаєте Ви, що звільнення працівника може коштувати роботодавцю набагато більше, ніж здається на перший погляд? Вихідна допомога – це не просто фінансова гарантія, а й потенційне джерело проблем, якщо знехтувати правилами її виплати. Що зазначається у законі? Які ситуації зобов’язують роботодавця здійснити виплати, а в яких випадках можна діяти на власний розсуд? Дізнайтеся, від чого залежить розмір цієї допомоги та чому ігнорування деталей може обернутися штрафами. Подробиці – у статті.
⬇️ Відпустка з подальшим звільненням: зразки наказів
Якщо працівник просить надати йому невикористану щорічну відпустку з подальшим звільненням, роботодавець зобов’язаний оформити одразу два документи. Чому їх не можна поєднати в одному наказі? Який із них зберігається лише 5 років, а який – усі 75? І які ризики може спричинити помилка в оформленні? Тут знайдете всі відповіді, а також готові зразки, щоб уникнути клопотів і непорозумінь.
🎁 Редакція знову радує подарунками!
Ми підготували для Вас довідник платника податків «Відповідальність - 2025: порушення та штрафи»
🤗 Корисні поради для бухгалтерської розради
- 50 000 грн готівкою: чи можна перевищити ліміт при виплаті зарплати
- Декретні виплати: як відобразити в Об’єднаній звітності
- Періодичність контролю «інвалідної» квоти: як не наразитися на штрафи
- Звільнення за сумісництвом і прийняття на основну посаду: як правильно
- Декретні виплати сумісникам: які особливості розрахунку
- Переведення працівника з сумісництва на основне місце роботи і навпаки: як оформити
🆕Бізнесу на замітку! Зміни законодавства
• Верховна Рада ратифікувала Угоду про копалини: Президент підписав Закон
• Призупинення трудових договорів під час війни: як по-новому рахувати 90 днів
• Закон про перетворення ПП у ТОВ: чи поспішати з перереєстрацією до 1 серпня
Вечірній Бухгалтер рекомендує ►
📄 Спробуйте розділ «Документи» на Бухгалтерській Платформі №1 і оцініть найбільшу в Україні бібліотеку шаблонів та зразків!
✅ Усі файли перевірені юристами, економістами та фіскальними експертами. Зручно шукайте потрібне за рубриками, переглядайте «Документ» і «Зразок», а якщо щось не знайдете — наш «Консультант по документах» завжди Вам допоможе.
Новини підготувала
Ваша піф-паф Редакція