ФОПи закриваються швидше, ніж відкриваються: тривожна статистика

У січні – квітні 2024 року в Україні припинили діяльність майже 120 тисяч ФОПів – це на 44% більше, ніж за аналогічний період торік. Нових підприємців зареєструвалося лише 82 тисячі. Основною причиною закриття залишаються податкові зміни, особливо впровадження військового збору. Бізнесу дедалі важче виживати, а спрощена система оподаткування опиняється під загрозою скорочення

За перші чотири місяці 2024 року в Україні зареєстровано майже 82 тисячі нових ФОПів, натомість припинили діяльність майже 120 тисяч підприємців. Це означає, що на кожен новий бізнес припадає 1,5 закритих. Такі дані оприлюднив Опендатабот, а ситуацію прокоментувала народна депутатка Ніна Южаніна.


У порівнянні з минулим роком на 9% менше нових реєстрацій і на 44% більше закриттів.


Найбільше нових підприємців у сферах:


  1. роздрібна торгівля – 20 763 ФОПи (чверть усіх нових реєстрацій),
  2. ІТ та консалтинг у програмуванні – 7 129,
  3. оптова торгівля – 6 216.


61% нових ФОПів жінки, чоловіки становлять лише 39%.


Нагадаємо, ще восени 2024 року багато ФОПів припинили діяльність після прийняття закону про запровадження військового збору. Тоді 62% опитаних підприємців назвали підвищення податків основною причиною для закриття бізнесу.


Ніна Южаніна зазначила:

Цифри дають загальне розуміння процесів, але не розкривають глибину проблем. У 2025 році підприємцям працювати дедалі важче, і це не завжди розуміють ті, хто ухвалює відповідні рішення та отримує великі зарплати з бюджету

На її думку, замість підтримки малого бізнесу та спрощення обліку в загальній системі, зараз частіше лунають пропозиції скоротити використання спрощеної системи оподаткування (ССО). При цьому справжніх причин використання ФОПів у певних сферах ніхто досі глибоко не аналізував.


Джерело: Ніна Южаніна


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇