👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
ФОП потрібно оформити з дружиною договір позички (безоплатного використання) такого приміщення.
ФОП може використовувати у своїй господарській діяльності майно, яке належить йому як фізособі або яке він використовує уклавши договір з власником такого майна. Це передбачено у ст. 320 ЦКУ та у роз’ясненнях ДПС з цього питання (ІПК ДПС України №100/ІПК/99-00-04-03-03-06 від 06.01.2021).
Договір позички передбачає безоплатне користування приміщенням у господарській діяльності ФОП. Правила укладення договору позички визначено у ст. 827-828 ЦКУ
Згідно такого договору позички ФОП користується таким приміщеннями безоплатно і у нього не буде доходу від безоплатного використання такого приміщення, оскільки за роз’ясненням ДПС користування майном на підставі договору позички не є безоплатно отриманими послугами з оренди такого приміщення згідно п. 292.3 ПКУ і не передбачає донарахування доходу ФОП – позичальнику
Також не виникає ніякого доходу і у фізособи – позичкодавця (дружини), оскільки ФОП не виплачує ніякого доходу. Згідно із п. 164.1 ПКУ загальний оподатковуваний дохід – це будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
Враховуючи те, що фізична особа, передала на підставі договору позички власне нерухоме майно на безоплатній основі, тобто не отримує доходу, то об’єкта оподаткування у фізичної особи не виникає (за роз’ясненням ДПС у Дніпропетровській обл.)
Такий договір позички не потрібно завіряти нотаріально, якщо він укладений терміном до 3 років (п. 3 ст. 828 ЦКУ).
Зразок: Договір позички
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar