Звіт CbC в Україні: строки, штрафи та перевірки від ДПС

Вже 5 українських материнських компаній міжнародних груп компаній (МГК) подали Звіт у розрізі країн (Country–by–Country Report, CbC) за 2023 рік. До їх складу входять 143 компанії, з яких лише 8 % зареєстровані за кордоном. Подання Звіту CbC є обов’язковим для великих міжнародних груп та здійснюється до 31 грудня року, наступного за звітним. ДПС перевіряє своєчасність і правильність звітності, а в разі порушень надсилає повідомлення.

Станом на 1 січня 2025 року 5 українських платників, які є материнськими компаніями міжнародних груп компаній (МГК), подали Звіт у розрізі країн (Country–by–Country Report, CbC) за 2023 фінансовий рік.


Вони працюють у таких галузях:


  1. нафтогазова
  2. електроенергетична
  3. сільське господарство
  4. залізничні перевезення
  5. виробництво транспортних засобів


До складу цих МГК входять 143 компанії, з яких лише 11 (8 %) не є резидентами України. Ці учасники МГК зареєстровані, зокрема, в Австрії, Бельгії, Кіпрі, Польщі, Словаччині, Швейцарії.


Звіт CbC – складова трирівневої документації з трансфертного ціноутворення.


Обмін Звітами CbC здійснюється в автоматичному режимі. Таким чином податкові органи отримують комплексні дані про діяльність МГК у різних юрисдикціях.


31 грудня 2024 року завершився термін подання Звіту CbC за 2023 рік.


Державна податкова служба України (ДПС) перевіряє своєчасність та правильність подання Звіту CbC. У разі несвоєчасного подання або помилок у звіті, ДПС надсилає письмове повідомлення платнику.


Платник зобов’язаний не пізніше 30 календарних днів з дня отримання повідомлення ДПС:


  1. подати уточнений Звіт CbC із виправленнями
  2. або
  3. надати пояснення.


Штрафи за порушення


1. Неподання Звіту CbC:

  1. 1 000 прожиткових мінімумів (ПМ) для працездатної особи станом на 1 січня звітного року (п. 120.3 Податкового кодексу (далі – ПКУ)).

2. Несвоєчасне подання (у тому числі уточнюючого Звіту CbC):

  1. 10 ПМ за кожен день прострочення, але не більше 1 000 ПМ року (п. 120.6 ПКУ).

3. Відсутність у звіті інформації про учасника МГК відповідно до вимог ст. 39 ПКУ (п. 120.4 ПКУ):

  1. 1 % від доходу такого учасника, але не більше 1 000 ПМ.

4. Недостовірні дані (п. 120.5 ПКУ):

  1. 200 ПМ штрафу.


Якщо уточнений Звіт CbC не подано протягом 30 календарних днів з дня отримання повідомлення ДПС, компанія отримує штраф за кожен день прострочення, починаючи з 31–го календарного дня.


Якщо платник самостійно або не пізніше 30 календарних днів з дня отримання повідомлення ДПС виправив помилки, що не вплинули на ідентифікацію: держави/території учасників МГК та/або юрисдикції подання Звіту CbC та/або кожного з учасників МГК, – штраф за недостовірні дані не застосовується.


Джерело: ДПС

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇