Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу (ф. №14-ЗЕЗ (квартальна)): інструкція

У статті з’ясуємо кому, в які строки та як звітувати за формою №14-ЗЕЗ (квартальна) «Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу». А також допоможемо заповнити Звіт


Хто подає Звіт (ф. №14-ЗЕЗ (квартальна)) 

 

«Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу» (форма №14-ЗЕЗ (квартальна)) подають юридичні особи, які здійснювали експортно-імпортні операції з товарами.

Підприємство подає тільки ту статистичну звітність, яка зазначена в Переліку надаваних звітів в Кабінеті респондента на сайті статистики

На офіційному сайті статистики необхідно за кодом підприємства перевірити перелік звітів, до яких Держстат залучив підприємство до звітування у поточному періоді. На сайті Держстату зайдіть в «Кабінет респондента», Вам відкриється перелік статистичних звітів, до яких юридична особа залучена до звітування в поточному періоді. 


Строки подання Звіту за формою №14-ЗЕЗ (квартальна)

 

«Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу» (форма №14-ЗЕЗ (квартальна)) подають не пізніше 15-го числа місяця, наступного за звітним періодом.

 

Куди подавати Звіт (ф. №14-ЗЕЗ (квартальна))


Підприємства подають Звіт за ф. №14-ЗЕЗ (квартальна) територіальному органу Державної служби статистики України за своїм місцезнаходженням. 


Яка відповідальність за неподання Звіту за формою №14-ЗЕЗ (квартальна)


За неподання статистичної звітності передбачена адміністративна відповідальність, яка встановлена ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (далі – КпАП).   


Так, за неподання органам державної статистики даних для проведення державних статспостережень або подання їх недостовірними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням накладають штраф.  

 

Розмір штрафу від 10 до 15 НМДГ (від 170 грн до 255 грн).   

 

При повторному вчиненні правопорушення особою, на яку вже накладалося адміністративне стягнення протягом року, розмір штрафу збільшується і становить від 15 до 25 НМДГ (від 255 грн до 425 грн).   


Разом з цим у ст. 244-3 КпАП передбачено, що від імені органів державної статистики розглядати справи і накладати адміністративні стягнення мають право керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, його заступники, а також інші уповноважені керівником посадові особи цього органу. Тобто для накладення стягнення на особу, винну у неподанні Анкети, органам статистики не потрібно звертатися до суду.  

  

Проте під час воєнного стану, а також протягом 3 місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни, адміністративний штраф за неподання чи несвоєчасне подання не застосовуватимуться (Закон України від 03.03.2022 №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»).  


Форма подання Звіту (ф. №14-ЗЕЗ (квартальна))


За IV квартал 2024 року «Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу» подається згідно форми, яка затверджена наказом Держстату від 12.05.2022 №84


Починаючи зі звіту за І квартал 2025 року «Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу» (форма №14-ЗЕЗ (квартальна)) подається за формою, затвердженою наказом Держстату від 24.04.2024 №138


Завантажуйте бланки: 


  1. Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу / форма № 14-ЗЕЗ (квартальна)
  2. Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу / форма № 14-ЗЕЗ (квартальна) зі звіту за І квартал 2025

 

Порядок заповнення Звіту за формою №14-ЗЕЗ (квартальна)


Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу (форма №14-ЗЕЗ (квартальна) заповнюється згідно Роз’яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 14-ЗЕЗ (квартальна) «Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу» від 31.10.2022 №19.1.2-12/46-22


Як подавати Звіт (ф. №14-ЗЕЗ (квартальна))


Починаючи з 1 січня 2023 року Звіт №14-ЗЕЗ (квартальна) подають виключно в електронній формі.  


Відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону України від 16.08.2022 № 2524-IX «Про офіційну статистику» передбачено, що статзвітність та фінзвітність респонденти-юрособи, відокремлені підрозділи юросіб, розташовані на території України, відокремлені підрозділи юросіб України, розташовані за кордоном, фізособи-підприємці подають виробникам офіційної статистики виключно в електронній формі.  


Зробити це можна через Кабінет респондента на сайті Держстату.  


Анастасія БУЛУЙ, редактор 7eminar


Шаблони та зразки документів:


Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу / форма № 14-ЗЕЗ (квартальна). 

Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу / форма № 14-ЗЕЗ (квартальна) зі звіту за І квартал 2025