Оподаткування благодійної допомоги ветерану: документи та звітність
Допомога, перерахована на рахунок медзакладу, не підлягає оподаткуванню. Допомога, виплачена фізособі не оподатковується в межах 4660 грн.
Не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається резидентами - юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення. (п.170.7.4 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965).
Заклад охорони здоров’я - юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників і фахівців з реабілітації (ст. 3 Закону "Основи законодавства України про охорону здоров'я" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2801-12#n23).
Водночас, якщо кошти перераховувати на користь ФОП, норми п.170.7.4 ПКУ не працюють. В такому разі з суми допомоги слід утримувати ПДФО та ВЗ.
Для надання такої допомоги має бути тристоронній договір між закладом охорони здоров'я. ветераном та ТОВ.
Виплатити ветерану допомогу на лікування ТОВ може тільки з оподаткуванням. Норми пункту 165.1.19 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20260101#n3699 можуть бути застосовані тільки при наданні допомоги найманим працівникам або якщо допомогу надає благодійний фонд.
ТОВ може оформити допомогу як нецільову благодійну допомогу. В цьому випадку потрібна лише заява ветерана.
Відповідно до пп. 170.7.3 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965 не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня. В 2026 році ця сума дорівнює 4660 грн.
Якщо розмір допомоги більше, оподатковується лише сума перевищення за ставкою ПДФО – 18%, ВЗ — 5%.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
🥳 Професійне свято варте особливих пропозицій! Знижки до -70% і подарунки для Вас! 👉https://7eminar.ua/subscribe2
Як правильно оформити ТТН при транзитних поставках товару
Подавати податковий розрахунок ФОП: старий формат чи новий
Оформлення експрес накладної для транзитних поставок безкоштовно
Реєстрація в ЄАкциз: інструкції та поради для продавців товарів
Порядок складання податкових накладних для транспортних послуг в Україні
Оплата від фізособи ЖБК: документи та облік операцій
Оподаткування договору ЦПХ для резидента Дія Сіті: нюанси
Невиконання подання 20-ОПП при оренді офісу з 2018 року
Збільшення податкових різниць при списанні боргів підприємства-боржника
Перерахунок закордонних добових після повернення з відрядження необхідний
Пенсійний фонд відмовив у розрахунку через невірні дані
Як правильно оформити звільнення та розрахунок компенсації працівниці
Чи потрібно заповнювати нову графу в ТТН для перевізників
Питання щодо оплати лікарняного для працівника-сумісника підприємства
Перевірка нарахувань зарплати мобілізованого працівника: що враховувати
Є відповідь АІ
Включення липневої зарплати у відпускні та терміни виплати
Вплив наказу про військовий облік на середню чисельність працівників
Невідповідність трудового договору фактичному робочому часу працівника ФОП
2) При подачі…
Дії бухгалтера при реєстрації нової юр. особи на ПДВ
Є відповідь АІ


