Оформлення працевлаштування доньки директора ТОВ, що навчається
Одноосібний власник товариства з обмеженою відповідальністю, він і директор цього ТОВ хоче працевлаштувати свою доньку-студентку, яка в Україні навчається заочно в університеті, а проживає за кордоном.
Підкажіть будь ласка, чи можна це зробити, якщо так, то як правильно це оформити.
Дякую.
Все залежить від громадянства:
- якщо вона громадянка України, працевлаштування відбувається за загальними правилами - за основним місцем роботи без спеціальних особливостей;
- якщо вона громадянка іншої держави, тоді працевлаштування відбувається за правилами для іноземців.
Законами України "Про зайнятість" та "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також яким надано статус біженця в Україні, мають право працювати на підприємствах, в установах і організаціях або займатися іншою трудовою діяльністю на підставах і в порядку, встановлених для громадян України.
Слід зазначити, що документом, що підтверджує право іноземця чи особи без громадянства на постійне проживання в Україні є посвідка на постійне проживання, а документом, що підтверджує надання особі статусу біженця – є посвідчення біженця.
Але якщо ця особа не матиме посвідки про постійне місце проживання, його треба буде приймати на роботу як іноземця.
Статтею 42 Закону про зайнятість (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5067-17#n385) передбачено, що роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Дозвіл на працевлаштування є платним: https://vol.dcz.gov.ua/publikaciya/rozmir-platy-za-vydachu-ta-prodovzhennya-diyi-dozvolu-na-zastosuvannya-praci-inozemciv-0
Трудові гарантії в обох випадках і зарплата таких працівників забезпечуються на рівні з громадянами України.
Певного нормативно затвердженого рівня зарплати наразі не існує, тому послуговуйтесь Вашим штатним розписом.
Так само щодо оподаткування зарплати іноземців - на рівні з усіма працівниками. Іноземцю обов’язково треба отримати РНОКПП у ДПС.
Особливості відображення такого працівника у звітності:
- у повідомленні про прийняття на роботу вказується "0" у гр. 9;
- у Д1 та Д5 об’єднаного звіту вказується "0" у гр. 05.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Об’єднана звітність: обнулення неправильних показників та введення правильних даних
Продовження терміну для оцифрування трудових книжок: що далі
Оформлення поїздок агронома та працівників у відрядження
Зарплата зовнішнього сумісника: чи потрібно індексувати без довідки
Компенсація витрат на пальне: оподаткування та документальне оформлення
Правомірність виплати компенсації за невикористану відпустку при мобілізації
Документи для контролю: надавати всі чи достатньо пояснення
Правильний код класифікації для ПДФО при сплаті зарплати
Актуальний термін позовної давності: що потрібно знати сьогодні
Оформлення протоколу для зовнішнього сумісника з лікарняним оплачуваним місцем
Чи потрібно проводити компенсацію за відпустку через резерв
Чи можуть нові працівники взяти відпустку через 10 місяців
Оформлення господарської операції монтажу з матеріалами замовника
ТзОВ інтернет-провайдер надаємо послуги інтернету , та монтаж відеокамер(системи відеоспорстережень)для забудовників .Основний КВЕД наш 61.10.
КВЕД43.21 в нас є ,як допоміжний.
Покупець (замовник) хоче щоб ми провели монтаж відкеокамер та…
Складнощі з випискою податкових накладних від постачальника послуг
Оподаткування послуги ударно-хвильової терапії для медичних закладів
Перебування працівника у відпустці за свій рахунок: нюанси
Обов'язковість зазначення розрахунків між ФОП у звіті 4ДФ
Переподання документів для військового обліку: коли очікувати
Чи потрібно подавати Звіт по особах з інвалідністю
Підкажіть, будь ласка чи потрібно подавати Звіт по особах з інвалідністю, якщо на підприємсті 5 штатних працівників та є гіг спеціалісти за гіг контрактами?
Дякую…


