Проблеми з електронним лікарняним: як діяти для вирішення ситуації
Добрий день. Найманому працівнику у ФОП відкрили електронний лікарняний лист, але він не підтягнувся у кабінеті ПФУ, які мої подальші дії, так як повідомлення працівнику про відкриття надійшло Як відобразити у звіті ЄСВ.
Лікарняний не сформувався, оскільки медзаклад отримав відповідь з реєстру застрахованих осіб, що працівник не перебуває в трудових відносинах. Це повʼязано із зміною механізму подачі підприємцями об'єднаної звітності. Оскільки на сьогоднішній день Порядок подання звітності ще не затверджений, програмне забезпечення ПФУ налаштоване на відомості із щомісячної звітності, і як роз'яснюють працівники ПФУ, підстав його змінювати ще немає. Якщо звітність не подана більше місяця, в реєстрі з'являється запис про відсутність трудових відносин.
Працівнику надійшло повідомлення не про відкриття лікарняного, а про формування медвисновку. Після того, як ФОП подасть звітність, працівник має звернутися до лікаря, щоб ще раз направив медвисновок до ПФУ, лікарняний має сформуватися.
Оскільки лікарняний не сформований - в звітності його не показуйте. В Додатку 1 та 4 ДФ відображате фактично нараховану заробітну плату. За потреби слід донарахувати ЄСВ до мінімального розміру. Після того, як сформується лікарняний, зробите перерахунок ЄСВ.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Питання щодо обліку тимчасового ввезення товару та ПДВ
В Декларації зазначено частковий ПДВ при режимі тимчасового імпорту – 27% (3% за кожний місяць х 9 міс).
Питання:
1.Так як товар не переходить до…
Правила включення ЄСВ до декларації ФОП за 2025 рік
ФОП на 3 групі: як вказати чисельність працівників у звіті
Оподаткування доходів ФОП за актами виконаних робіт у 2026 році
ПДВ при постачанні рекламних матеріалів за грантовим проєктом
України". В договорі продукція відвантажується без ПДВ за рахунок гранту. Підкажіть, будь ласка, як я повинна…
Заповнення Додатку 5 при зміні коду професії працівника
Наявність транспортних засобів: подача відомості та штрафи для ТОВ
Чи потрібно ФОП 3 групи подавати декларацію без прибутку
Як правильно заповнити податкову накладну за нульовою ставкою ПДВ
Податкові наслідки фінансової допомоги неприбутковим організаціям для благодійників
Ми — юридична особа, платник ПДВ на загальних підставах, плануємо надати добровільну фінансову допомогу на безповоротній основі неприбутковій організації, яка включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Просимо роз’яснити:
* які податкові…

