Нарахування заробітної плати під час тривалого закордонного відрядження
Добрий день. Маємо наступну ситуацію: працівники представництва будуть відрядженні за кордон до материнської компанії на 90 к.д. (більше 60 к.д.) і будуть відповідно виконувати роботи для материнської компанії. Чи є можливість не нараховувати зарплату працівникам в цей період в представництві, так як робота буде фактично виконуватись для материнської компанії ? Як документально оформити дане відрядження, так як воно перевищує 60 к.д. (рекомендована тривалість закордонних відряджень) ?
Ні. Заробітну плату нараховувати обов'язково. Відрядження може тривати понад 60 днів.
Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку (ст.121 КЗпП https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n719). Тож направляти працівників у відрядження без збереження заробітної плати не можна.
Для держслужбовців та працівників підприємств, установ та організацій, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів терміни відряджень встановлені п.6 Постанови КМУ від 02.05.2011 № 98 . Для цих категорій працівників термін закордонного відрядження не може перевищувати 60 календарних днів.
Норми Інструкції 98 поширюються на бюджетні організації та держслужбовців. Для госпрозрахункових підприємств та представництв іноземних компаній інструкція носить рекомендаційниий характер. Тож Ви можете в Полоденні ппо відрядження інші максимальні термініи тривалості закордонного відрядження.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи потрібно ФОП першої групи платити ЕСВ під час декрету
Ведення трудових книжок: обов'язок чи право працівників підприємства
Розрахунок середньої зарплати для компенсації за невикористану відпустку
Вирахування ЄСВ при прогулі: як правильно здійснити розрахунок
Нарахування ЄСВ для сумісника з інвалідністю при звільненні
Як правильно скласти ПН на реалізацію автомобіля Хонда
Рахунок № 1 Хонда - 1шт за 1 200 000,00 з ПДВ Тойота - 1 шт 1 800 000,00 з ПДВ Разом 3 000 000,00 з ПДВ (все в одному рахунку)
18.05.2025 Отримаємо попередню оплату 2 000 000,00 - один платіж!!!!! складаємо податкова накладна №1
Хонда…
Проблеми з реєстрацією ПДВ накладних під час зміни директора
Розрахунок забезпечення на оплату відпусток за червень 2026 року
Міжнародні перевезення: нюанси надання послуг фізичним особам
Можливість ранньої виплати зарплати перед відпусткою бухгалтера
Підтвердження витрат по відрядженню: три чеки та нюанси
Зберігання мінімальних норм для броньованих працівників з якого місяця
Компанія с.г, критичність по га…

