Правильне оформлення ТТН при перевезенні між трьома компаніями
Так, ТТН у такій конфігурації підтверджує перевезення для постачальника, і її слід оформлювати з вантажовідправником А та вантажоодержувачем В.
Товарно-транспортна накладна оформлюється виходячи з фактичного переміщення вантажу, а не з договірних відносин купівлі-продажу. Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» https://zakon.rada.gov.ua/go/2344-14 перевезення вантажів супроводжується оформленням ТТН як первинного документа, що підтверджує факт перевезення (ст. 48).
Вантажовідправником у ТТН зазначається особа, яка фактично здійснює відвантаження товару, тобто постачальник А. Це узгоджується з тим, що саме він передає вантаж перевізнику і формує первинний документ на перевезення.
Вантажоодержувачем зазначається особа, яка фактично приймає вантаж у пункті призначення. У вашому випадку це компанія В, оскільки саме вона фізично отримує автонавантажувач. Те, що право власності переходить до компанії Б (лізингодавця), не впливає на заповнення ТТН, оскільки цей документ не підтверджує перехід права власності, а лише фіксує перевезення.
Щодо компанії Б, вона може бути відображена у ТТН як замовник перевезення або платник , оскільки введення додаткових реквізитів за бажанням сторін прямо передбажене пунктом 11.1 Правил перевезнння вантажів автомбільним транспортом 363 https://zakon.rada.gov.ua/go/z0128-98
ТТН у такому оформленні буде належним підтвердженням перевезення для постачальника А, оскільки вона міститиме його як вантажовідправника, фіксуватиме факт передачі товару перевізнику та маршрут перевезення до фактичного отримувача. Це відповідає вимогам до первинних документів щодо відображення господарської операції та її учасників.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


