Помилки в утриманні ПДФО та ВЗ: як виправити облік
Утримуватися із зарплати працівника резидента Дія Сіті має 5%
Ставка 5% ПДФО застосовується резидентом Дія Сіті в місяці, що настає за місцем набуття статусу такого резидента (п. 170.14¹ ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965 ). Якщо резидент Дія Сіті, в т.ч стартап, в певному місяці не відповідає визначеним критеріям, він зобов’язаний утримати із зарплати працівника ПДФО 5% + 13% власним коштом. Порядок відображення в 4 ДФ в ЗІР, 103.25 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=43716
Якщо резидент Дія Сіті утримав із зарплати працівника 18% податкова не оштрафує. Єдине- це буде відображено в звичайному порядку в 4 ДФ, без врахування консультації в ЗІР.
Але є Держпраці. На період воєнного стану планові заходи не проводяться. Але згодом, коли буде знято обмеження, утримання більшої ставки ПДФО із зарплати працівника може бути розцінено як недоплата зарплати (під час перевірки). До речі перевірка може проводити під час воєнного стану за скаргою працівника.
Потенційно штраф за ст.265 КЗпП https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n1422 – 3 мінзарплати за кожне порушення https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/972840.html
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Чи потрібно відображати РК на зменшення ПДВ у декларації
Ризики включення ПДВ у податковий кредит для орендаря
Коли можна пройти навчання з військового обліку та бронювання
Облік ЗФД у звітності: нюанси для ТОВ і ФОП
1.Якщо ТОВ надавало ЗФД для ФОП у лютому, то …
Чи можливе збільшення РК після 365 днів з дати
Оподаткування ПДВ послуг з дослідження ринку нерезидентами в Україні
Вказівка призначення платежу за світло для оренди приміщення
Умови сплати ЄСВ при отриманні дивідендів фермером-господарем
Фермерське господарство: питання про протоколи, податки та дивіденди
Чи може ФОП працювати в ТОВ при наявності найманих працівників
ФОП на другій групі з найманими працівниками купує у ТОВ …


