Заповнення звіту про використання доходів НПО у 2025 році
НПО в 2025 році отримала донати у вигляді грошових коштів для реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами.
Ця допомога була повністю спрямована на допомогу ЗСУ, у вигляді товару, що є статутними цілями НПО. Більше ніякої діяльності ця НПО не здійснювала, адміністративних витрат не було також. Підкажіть, будь ласка:
1. Які рядки розділу І та ІІ Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації ми заповнюємо?
2. Якщо дохід вказуємо в рядку 1.5, то чи пов'язаний з ним рядок 2.3 для витрат? 3. Чи для відображення доходів використовуємо рядок 1.6?
4. Чи правильно відносити такі витрати до рядка 2.4.3, якщо вони повн
У вашій ситуації доходи відображаються у рядках 1.6 та 1.6.3, витрати — у рядках 2.4 та 2.4.3, розділ ІІ не заповнюється.
Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подається відповідно до п. 46.2 Податкового кодексу України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text та форми, затвердженої наказом Мінфіну №553 від 17.06.2016. Неприбуткові організації зобов’язані використовувати доходи виключно для фінансування видатків на утримання та реалізацію статутної діяльності (п. 133.4.2 ПКУ).
Оскільки НПО отримала грошові донати, такі надходження є безповоротною фінансовою допомогою (добровільними пожертвуваннями) та відображаються у рядку 1.6 розділу І. Якщо кошти були отримані для потреб забезпечення оборони держави та передані ЗСУ, деталізація здійснюється у підрядку 1.6.3, що кореспондує з положеннями п. 63 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ щодо допомоги силам оборони.
Рядок 1.5 у вашому випадку не застосовується, оскільки він використовується для відображення вартості безоплатно отриманих активів (майна, товарів, послуг), а не грошових коштів.
Використання коштів на придбання товарів та їх подальшу передачу ЗСУ відображається у рядку 2.4 розділу І як видатки за рахунок безповоротної допомоги, з деталізацією у рядку 2.4.3 — видатки для потреб забезпечення оборони держави. Рядок 2.3 не застосовується, оскільки він призначений для адміністративних витрат, яких у вашому випадку не було.
Розділ ІІ Звіту заповнюється лише у разі порушення вимог п. 133.4 ПКУ (нецільове використання активів або розподіл доходу між засновниками). Оскільки кошти використані виключно за статутними цілями, цей розділ не заповнюється.
Звіт формується на підставі даних бухгалтерського обліку. Відповідно до п. 17 НП(С)БО 15 «Дохід» https://zakon.rada.gov.ua/go/z0860-99 дохід від цільового фінансування визнається у періоді здійснення відповідних витрат. Тому за відсутності залишків невикористаних коштів сума доходу у рядку 1.6.3 дорівнює сумі витрат у рядку 2.4.3.
До Звіту обов’язково додається фінансова звітність як його невід’ємна частина (п. 46.2 ПКУ). Передача товарів ЗСУ має бути підтверджена первинними документами відповідно до ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/996-14#Text.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Запит щодо заповнення майнової декларації для ФОП 2 групи
Чи підлягає оподаткуванню підвал з комунікаціями
Правильне закриття Дт 6431 при переході на ПДВ системи
У 2025р ТОВ було на спр. системі оподаткування - 3гр без реєстрації …


