Чи можуть відмовити в матеріальній допомозі працівнику підприємства
Ні.
Відповідно до ст.18 КЗпП https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08/ed20260101#n112 - Положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства, установи, організації, фізичної особи, яка використовує найману працю, незалежно від того, чи є вони членами професійної спілки, і є обов’язковими як для власника або уповноваженого ним органу, фізичної особи, яка використовує найману працю, так і для працівників.
У період дії воєнного стану роботодавець може ініціювати зупинення дії окремих положень колективного договору, які регулюють відносини, визначені цим Законом. Дія таких положень може бути зупинена тільки за взаємною згодою сторін колективного договору у порядку, визначеному цим колективним договором - ст.11 Закону від 15.03.2022р №2136 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20/ed20251204#n41
Тому якщо дія норми щодо виплати матеріальної допомоги до ювілею не була призупинена, то така допомога повинна бути виплачена. Підстав відмовити нема.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.

