Облік алкоголю на розлив: вимоги та правила для кафе-бару
2. Чи потрібно при кожному продажі (частини розлитого алкоголю із пляшки) відображати у кожному чеку акцизну марку ?
3. Чи потрібно зберігати акцизну марку після використаної пляшки ?
1. Проводьте розрахункові операції через РРО та/або ПРРО з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Весь алкоголь має бути закуплений у постачальників, які мають ліцензію на оптову торгівлю. Ви обов'язково повинні мати видаткові накладні та ТТН (товарно-транспортні накладні).
2. ні, не потрібно. Ви скануєте або вводите номер марки один раз — при першому продажу порції з цієї пляшки.
При програмуванні алкогольної продукції, що використовується у приготуванні коктейлів, слід забезпечити введення даних/сканування марки акцизного податку для відображення її реквізитів у розрахунковому документі при її відкупорюванні в межах першого відкриття (відкорковування, відкупорювання) для приготування першої порції коктейлю. https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=43004
3. Ні, зберігати зняті марки не потрібно. Але при перевірках перевіряючі кафе-барів зазвичай дивляться:
наявність чинної роздрібної ліцензії;
відповідність залишків алкоголю обліку;
техкарти / калькуляції;
коректність чеків РРО (5% акциз);
щоб алкоголь не продавався без марок у пляшках.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


