Перереєстрація ПРРО при зміні діяльності та адреси ФОП
Залежіть від того чи виникають розрахункові операції при продажу мебелі. ТОбто чи потрібно по таким операціям застосовувати ПРРО.
Застосування ПРРО у разі отримння оплати за реквізитами рахунку залежіть від того звідки перераховуються кошти.
Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону № 265 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%D1%80#n119), РРО/ПРРО не застосовується при виконанні банківських операцій.
За позицією ДПС (ІПК 07.12.2023 4553/ІПК/99-00-07-04-01 ІПК, Лист ДПС від 29.09.2025 №1057/2/99-00-21-01-01-02 https://storage.7eminar.ua/files/ListDPS29092025.pdf) до банківських операцій, на які розповсюджується пільга щодо не застосування РРО/ПРРО, в розумінні п. 2 ст. 9 Закону № 265 можуть бути віднесені лише:
- перерахування коштів із поточного рахунку банка на поточний рахунок у форматі IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010;
- внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на поточний рахунок;
- внесення готівки через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.
Також РРО/ПРРО не застосовується якщо покупець сплачує за реквізитами рахунку продавця через свій інтернет банкинг (https://lv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/749827.html, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42314 )
Але у разі отримання оплати з рахунків небанківських фінустанов або через ПТКС, що не належать банку (транзитні рахунки 2650, 2654, 6731, 6732, 6740) застосовувати РРО/ПРРО потрібно .
Також питання виникають по транзитному рахунку 2924 - це транзитний рахунок за операціями, здійсненими з використанням платіжних карток і через цей рахунок проходять операції, зокрема по розрахункам через термінал, інтернет еквайринг.
Таки операції є розрахунковими і РРО/ПРРО застсовувати потрібно. Якщо у Вас немає розрахунків через термінал або інтернет еквайринг, то таким чином банк проводить операції по оплатам з карток інших банків через додаток таких банків (інтернет банкінг), такі операції не фіскалізуються, але такий рахунок викликає увагу з боку ДПС і прийдеться доводити що операції не мають відношення до еквайрингу. Тому якщо не бажаєте сперічатися з ДПС, оплати за таким рахункуом слід фіскалізувати і у тому числі якщо немає еквайрингу.
Таким чином, якщо виникають підстави для застосування ПРРО, його треба переєструвати на адресу, де здійснюється продаж меблів.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Як правильно розрахувати лікарняні після зміни зайнятості
Потреба у створенні номенклатурних груп для виробництва шлангів
Облік матеріалів на відповідальному зберіганні та їх подальше використання
Помилка у розрахунку ВЗ для ФОП: наслідки та уточнення
Звітність про цільовий внесок для працівників з інвалідністю підприємства
Використання паперових та електронних документів в обліку підприємства
Чи можливе використання в обліку паперових і електр.документів, якщо не розроблені правила документообігу для електронних документів. Який термін для підписання е-накладної ел.підписом, якщо дата відвантаження…
Розрахунок середнього заробітку під час лікарняного по вагітності
Помилка у заяві для отримання лікарняного ФОП третьої групи
Блокування податкових накладних за критерієм відсутності даних
Вплив відсотків за депозитами на реєстрацію платника ПДВ
ТОВ на загальній системі розмістило залишок коштів на депозит. По завершенню місяця банк нарахував % на такий залишок.
Чи такі доходи впливають на реєстрацію ТОВ платником ПДВ…

