Чи може ТОВ на 3-й групі надавати благодійну допомогу
Так, може
ПКУ не містить заборони для юридичних осіб – платників єдиного податку 3 групи щодо надання благодійної допомоги неприбутковим організаціям. Заборонені види діяльності для платників єдиного податку перелічені в п. 291.5 ПКУ і серед них немає благодійної допомоги. Оскільки серед цих обмежень немає заборони щодо благодійності, (також щодо надання безповоротної допомоги військовим) юридичні особи - платники єдиного податку третьої групи можуть здійснювати благодійну діяльність.
Відповідно до пп. 6 п. 291.5 ПКУ єдинникам заборонено займатись послугами з фінпосередництва, до яких вони прирівнюють надання фіндопомоги.
Згідно з ст. 1 Закону № 5073, бенефіціар - набувач благодійної допомоги (фізична особа, неприбуткова організація або територіальна громада), що одержує допомогу від одного чи кількох благодійників для досягнення цілей, визначених цим Законом.
Отже, юрособа може надавати благодійну допомогу благодійним фондам, але не іншим юрособам - суб'єктам господарювання. Це підтверджують і податківці у роз’яснення ЗІР Категорія 108.01.04 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=41234
Документальним підтвердженням надання благодійної допомоги буде: договір про надання благодійної допомоги, лист-прохання від бенефіціара, наказ про надання благодійної допомоги.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Документи для оформлення виходу з лікарняного після пологів
Чи потрібно змінювати форми звітності на 2026 рік
балансова вартість активів - 17 582 000,00;
чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - 41 259 700,00…
Облік траверс у бухгалтерії: на якому рахунку відображати
Виплата матеріальної допомоги мобілізованим: вплив на резерв відпусток
Чи включати ці суми до розрахунку резерву відпусток?
Чи беруться ці суми у розрахунок майбутньої відпустки/компенсації, якщо працівник…
Запит про наявність форми звіту по інвалідах для подання
Конфлікт між підприємствами: проблеми з реєстрацією РК і ПДВ
Чи потрібно друкувати податкові накладні для перевірок ПДВ
Звіряння з ТЦК: потреба у новому військово-обліковому документі
Як ФОП на загальній системі сплачує ЄСВ та його розрахунок
Як він платить ЄСВ із суми доходу чи мінімально встановленого розміру…

