Зміни в законодавстві щодо ПРРО та їх з'єднання з терміналом
Чи можна щоб вони були розділені, тобто чек по касовому апарату закривати окремо, термінал окремо? Також чи є необідність (обов'язок) відображати дані ЕПЦ у чеку ПРРО якщо термінал і каса не з'єднані?
Якщо термінал і умовно комп'ютер підключені до одної WI-FI мережі, чи буде це вважатись що вони поєднані, і тоді потрібно указувати дані ЕПЦ в чеку ПРРО? (хоча по факту ПРРО і термінал не підключені одне до одного..)
Буду вдячний якщо напишите посилання на законодавство та статті які це регулюють.
Законодавством не встановлено обов’язок з’єднувати та/або поєднувати РРО/ПРРО з платіжними POS-терміналами.
Також відповідно до п. 4 розділу ІІ Положення №13 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0220-16#n419) рядки 12 – 17 фіскального та видаткового чеків заповнюються у разі застосування під час проведення розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) через платіжний термінал, з’єднаний або поєднаний з РРО/ПРРО.
Податківці також зазначають (https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42738 ), що законодавством не встановлено обов’язку з’єднувати або поєднувати платіжний термінал (POS-термінал) з РРО/ПРРО під час його застосування, при проведені розрахунків з використанням електронних платіжних засобів (платіжних карток). Таким чином, дозволяється проводити розрахунки через РРО/ПРРО та платіжний термінал (POS-термінал) які між собою не поєднані або не з’єднані. І те, що розрахунковий документ не буде містити інформацію про використання електронного платіжного засобу, а така інформація буде міститись у надрукованому сліпі (квитанції) безпосередньо друкованим пристроєм POS-терміналу, не буде призводити до порушення вимог щодо форми та змісту розрахункового документу.
Що стосується WIFI мережі, то ДПС у Листі від 05.03.2025 № 211/2/99-00-07-03-01-02 зазначає, що у разі коли РРО/ПРРО та POS-термінал з’єднані спільним інтерфейсом, засобами проводового або безпроводового зв’язку, але не мають відповідного програмного забезпечення для взаємодії шляхом обміну командами, повідомленнями, пакетами даних, то такі пристрої не можна вважати з’єднаними.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Правила звільнення за сумісництвом при збереженні основної посади



