Питання щодо сплати ЄСВ за мобілізованого працівника у 2022 році
Так, повинні
По 18.07.2022 року роботодавець мав обов’язок зберігати середній заробіток за мобілізованим працівником. В Д1 такого працівника відображали за КЗО 47. Відповідно на суму середнього заробіток нараховували ЄСВ.
Разом з цим діяла норма п. 9-20 Розділ VIII Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17#n643 мали право не сплачувати ЄСВ за власним рішенням тільки роботодавці — платники єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування — ФОП, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку, а також юридичні особи, які належать до третьої групи платників єдиного податку за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до ЗСУ. Але вони показували нарахування ЄСВ в той час за КЗО 48 із нарахування в графі 20 Д1 ЄСВ.
В такій ситуації нарахована та не сплачена роботодавцями, сума ЄСВ сплачувалась за рахунок державного бюджету, крім періодів, у яких мобілізовані працівники, отримували доходи у вигляді грошового забезпечення, з яких було сплачено ЄСВ за рахунок державного бюджету. Тобто, в такому разі бюджет повторно ЄСВ не сплачував і нарахування мав сплатити роботодавець. Саме тому рекомендували в той час отримувати від працівника довідку із ВЧ про те, чи отримує грошове забезпечення чи ні.
Від цього буде залежати сплата ЄСВ роботодавцем.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


