Заголовок тимчасово відсутній
Оптові продавці тютюнових виробів та/або РЕС, які не є виробниками та/або імпортерами та не здійснюють роздрібних продажів таких товарів, роздрібний акциз з їх реалізації не сплачують. МРЦ – максимальні роздрібні ціни, а також мінімальне акцизне зобов'язання оптового торговця, який не є виробником та/або імпортером та не здійснює роздрібної торгівлі, не стосуються. (стаття 67 Закону 3817, та підпункт 26 частини другої статті 73 Закону 3817 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3817-20?find=1&text)
Звісно, продаж вище ніж МРЦ роздрібному торговцю змушує останнього торгувати у збиток, але формально від оптовика, який не є виробником чи імпортером, дотримуватися МРЦ закон не вимагає. Так само, вимога щодо дотримання мінімальних роздрібних цін встановлена для роздрібних торговців, а виробники та імпортери мають привести ціни у відповідність із МРЦ, що встановлюються ними у відповідних деклараціях, тобто встановити МРЦ не нижче мінімальних роздрібних цін. Оптового торговця, який не є виробником та/або імпортером та не здійснює роздрібну торгівлю, це не стосується.
Наводимо роз'яснення ДПС: https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/882214.html
"На яких платників та з якого періоду розповсюджуються вимоги щодо дотримання мінімального розміру роздрібної ціни?
На всіх виробників та імпортерів тютюнових виробів – при поданні Декларації про МРЦ, починаючи з 25.03.2025."
Отже, розрібний торговець, який придбав у оптовика сигарети, на пачках яких зазначено стару МРЦ, має перерахувати мінімальну роздрібну ціну, і якщо вона виявиться вища, ніж зазначена на пачці "стара " МРЦ - то він повинен не зважати на на цю МРЦ, а продавати не нижче ніж мінімальна (розрахована) +5%. Отже, з цих міркувань оптовик може встановити свої оптові ціни, щоб у розрібного торговця залишався економічний інтерес.
Наприклад, розрахунок за формулою для сигарет з фільтром (20 шт) за формулою дає величину мінімальної розрібної ціни - (43,2658 х 78 /1000 ) х 20 х 1,1 х1,45=107,65
Отже, на сьогодні роздрібний торговець має продавати отриману ним пачку таких сигарет , на якій вказано МРЦ 72 грн, не нижче ніж за 107,65 Однак штрафні санкціїї за це настануть лише з 1 липня. . Оптовий продавець має це врахувати при встановленні ним оптових цін.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.

