Заголовок тимчасово відсутній
Підпунктом 14.1.202 ПКУ встановлено, що продаж (реалізація) товарів – будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.
З урахуванням викладеного суб’єкт господарювання, у якого закінчився термін дії ліцензії на роздрібну (оптову) торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, не може реалізовувати (передавати) іншим особам (як фізичним особам, так і суб’єктам господарювання) залишки такої продукції, але може використати їх для власного споживання. Про це зазначили податківці в ЗІР https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=41982
Щодо повернення підсля закінцення діїї ліцензіїї - податківці коментували цю операціюще за часи дії Закону 481. Але такі коментарі лишаються чинними - див. https://zp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/762659.html Сутність коментаря заключається в тому, Законом № 481 встановлено обов’язкові вимоги при здійсненні реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Питання повернення продукції постачальникові Законом № 481 не регулюється. Те саме можливо сказати і про Закон 3817.
В ЗІР наявна консультація щодо ФОП, який ліквідується - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42102 - і в цій консультаціїї податківці прямо проголошують:
необхідно залишок алкогольних напоїв:
або реалізувати при наявності діючої ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. У такому випадку виникає об’єкт оподаткування акцизним податком з реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;
або повернути залишки алкогольних напоїв постачальнику.
Тобто, не пов'язують факт повернення із навністю ліцензії
Вважаємо, що на підставі цих роз'яснень можна зробити висновок , що таке повернення здійснити можливо і це не буде порушенням чинного законодавтва.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Зміни у зарплатній звітності для ФОП з 2026 року
Податкові наслідки прощення боргу для ФОП та ТОВ
Повернення на спрощену систему: терміни після переходу на загальну
Нарахування ЄСВ для інваліда на сумісництві: 8,41% чи 22%
Включати працівника в графік відпусток, якщо він не йде
Нарахування заробітної плати для броньованого працівника у грудні
Тип об'єкта оподаткування для торгівлі на МАФ уточнення
Чи може військовозобов'язаний з відстрочкою замінити броньованого працівника
оформили на роботу військовозобовязаного , має відстрочку , але йому 20 років …
ФОП: як правильно оформити продаж курсів англійської мови
Доходи ФОП: комісія платіжної системи та банківська виписка
Чи потрібно відображати вартість гуманітарної допомоги в звіті
Опис послуги з супроводу закупівель: вимоги до формулювання тексту
Чи дозволено ТОВ проводити акції на безкоштовний алкоголь
ПІдкажіть будб ласка чи може ТОВ робить акцію на алкоголь …

