Заголовок тимчасово відсутній
Так, все вірно.
Якщо ТОВ на ЄП надає транспортно-експедиційні послуги замовнику, то він виставляє акт наданих послуг з двома рядками: 1 – транспортні послуги, які він компенсує перевізнику, 2 – експедиційна винагорода.
Робити акт лише на свою експедиційну винагороду ТОВ не може, оскільки отримує від замовника оплату за перевезення, яка включає і вартість перевезення згідно договору з перевізником і свою експедиційну винагороду.
Однак, до свого доходу на ЄП ТОВ включає лише свою експедиційну винагороду згідно п. 292.4 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7038
Крім того, у ТОВ – експедитора повинен бути акт від перевізника на оплату його послуг з перевезення. А також крім акту повинен бути договір з перевізником чи разовий договір-заявка на таке перевеезення.
При наданні ТЕП експедитор діє за дорученням клієнта або на умовах комісії. У такому випадку особливість обліку полягає в тому, що витрати експедитора на залучення третіх сторін не визнаються власними витратами (п. 9.1 НП(С)БО 16 «Витрати»), а суми, отримані експедитором як відшкодування таких витрат, не визнаються доходами (п. 6.2 НП(С)БО 15 «Дохід»).
Вартість таких послуг, звичайно, відшкодовується експедиторові. Вони відображаються транзитом в обліку експедитора шляхом зарахування взаємної заборгованості проведеннями, наприклад, на субрахунках 371 «Розрахунки за виданими авансами» і 681 «Розрахунки за авансами одержаними» (у разі одержання авансу) або на субрахунках 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» і 685 «Розрахунки з іншими кредиторами» (у разі післяплати).
Після виконання договору на суму понесених витрат, що відшкодовуються клієнтом, експедитор проводить зарахування заборгованості за дебетом 685 (клієнт) і кредитом 377 (виконавець послуг).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


