Заголовок тимчасово відсутній
Для бухобліку "помилкових" коштів доречно використовувати субрахунок 685.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону про бухоблік - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/996-14#n155 підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи. В цьому випадку джерелом інформації про перерахування «помилкових» коштів скоріш за все була виписка банку. Саме на її підставі потрібно було на "помилково" отримані кошти в бухобліку зробити запис: Дт 685 Кт 311. Оскільки, судячи із запитання, такий запис вчасно не зроблено, то можете зараз скласти бухдовідку і зробити його.
Відповідно повернення "помилкових" сум на підставі листа-заяви доречно відображати зворотною кориспонденцією: Дт 311 Кт 685.
Підкреслимо, через те, що "помилкові" кошти апріорі підлягають поверненню (ч. 1 ст. 1212 ЦКУ - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n5668), то відображати їх застосуванням рахунків витрат/доходів не коректно (див. п. 9 НП(С)БО 16 - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0027-00#Text та пп. 6.6 НП(С)БО 15 - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0860-99#Text).
До речі, наразі при поверненні коштів помилково перерахованих з вини платника, орієнтуватися треба на загальний строк виконання зобов'язання, встановлений ч. 2 ст. 530 ЦКУ - 7 календарних днівз дня пред'явлення вимоги.
У Неприбутковому звіті, на наш погляд, означені кошти не треба відображати. Адже там фіксують, зокрема, доходи неприбуткової організації. А обговорювані кошти, як ми вже вказали, до складу доходу не включають. Тому вони "засвітяться" лише у балансі за формою № 1-мс (рядку 1165 та 1690).
В подальшому варто вжити заходів, аби знайти особу, яка Вам помилково перерахувала кошти і відповідно повернути їх. Інакше їх доведеться включити до складу доходу (або тоді, коли Вами буде прийнято рішення про їх неповернення через неможливість встановити особу їх надавача, або по закінченню строку позовної давності).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи потрібно повідомляти податкову про договір ЦПХ у Дія Сіті
Дякую…
Правила оформлення копій документів в особовій справі працівника
Запит про звіт щодо працевлаштування осіб з інвалідністю на 2026 рік
Облік витрат на обслуговування території: питання бухгалтерії та інвестицій
Чи зобов'язаний перевізник надавати підприємству транспортну довідку
Виплата лікарняного при звільненні за угодою сторін: деталі
Оплата реклами через особисту картку: наслідки для ПДВ підприємства
ТОВ на загальній системі, платник ПДВ.
Плануємо оплачувати рекламу в Facebook/Instagram (Meta, нерезидент). Корпоративної картки наразі немає, банк їх не випускає.
Чи може працівник оплачувати рекламні послуги зі своєї особистої картки з подальшим…
Оформлення актів взаємних вимог та облік ПДВ у підприємстві
Наше підприємство отримало передоплату за продукцію з ПДВ у листопаді 2021р, податкове зобов'язання виписано за першою подією. На даний час ця продукція не відвантажена.
Одночасно нашим підприємством було надано фінансову…
Все про дивіденди: розрахунок, документи та оподаткування їх виплат
Правомірність зняття ПДВ при коригуванні митних зобов'язань
Підприємство на пільгових операціях: чи потрібно подавати додаток 8
Оподаткування роялті для ФОП: нюанси і важливі питання
Чи правильно вказати код УКТ ЗЕД для вживаного авто
Терміни подання ліквідаційної декларації для ФОП 2 групи
Коли можна почати подавати ліквідаційну декларацію платника єдиного податку і до яого числа її можна подати…
Прийом аспіранта на роботу: основне місце чи сумісництво
Нові вимоги до сертифікації косметичних товарів для продавців з 3 серпня
Запитання щодо акцизної звітності для нових виробників дистилятів
Оподаткування ПДВ: акредитація освітньої програми для нерезидента
Оподаткування призів на хакатонах для резидентів Дія Сіті
Які будуть наслідки, якщо отримувач ФОП 3групи ЄП? Якщо укласти договір від ФОП про надання послуг…
Закон про відпустки: виключення компенсації за частину відпустки
В статті від 24.06.2026 вами було опубліковано :
Водночас Закон про відпустки передбачає й інший випадок виплати компенсації. Так, відповідно до частини четвертої ст. 24 Закону про відпустки:
За бажанням працівника частина щорічної відпустки…

