Заголовок тимчасово відсутній
Директор має прозвітувати
Звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт подається у випадках ,визначених пп. 170.9.4 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965 :
а) наявності оподатковуваного доходу, визначеного відповідно до підпункту 170.9.1 цього пункту, з метою розрахунку суми податку;
б) використання платником податку готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).
У разі якщо під час відрядження або виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував платіжні інструменти, включаючи корпоративні (бізнесові) платіжні інструменти або особисті платіжні інструменти, чи їх реквізити, для проведення розрахунків у безготівковій формі та/або для отримання готівки в межах суми добових витрат та за відсутності оподатковуваного доходу, звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, не складається і не подається.
Отже, якщо не має підстав для подання Звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт ,директор має прозвітувати за пп. 170.9.3 ПКУ, тобто наданням підтвердних документів. В такі ситуації роботодавці часто затверджують свій власний формат звітування (приміром, зведений авансовий звіт), до якого докладаються підтвердні документи. Затвердження цього звіту і підтверджує віднесення понесених витрат із госпдіяльністю підприємтсва, та підставою бухгалтеру для проведення відшкодування.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


