Заголовок тимчасово відсутній
Так, все вірно. Та при цьому не передбачено інформування ДПС щодо причини невключення помилкової ПН та РК до неї до декларації з ПДВ.
Для анулювання помилкової ПН використовується код причини коригування 103 «Повернення товару або авансових платежів». При цьому якщо це РК до ПН на платника ПДВ, то реєструє такий РК на зменшення ПДВ покупець – платник ПДВ (п.192.1 ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4621 ).
При цьому помилкова ПН та РК до неї не відображаються в декларації з ПДВ – адже ж згідно із загальними вимогами п.44.1 ПКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n1110 ) заборонено формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених первинними та іншими документами.
Є відповідне роз’яснення податківців: «…в декларації платником податку зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній. Тому, обсяги постачання товарів/послуг та сума податку на додану вартість, вказані в помилковій (другій) податковій накладній і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в декларації» (роз’яснення ГУ ДПС у Львівській області «Як у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг необхідно відобразити податкові зобов’язання в податковій декларації з ПДВ?» опубліковано 23.06.21 р., посилання на повний текст: https://lv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/477249.html ).
Та будь яке обов'язкове інформування на адресу ДПС при цьому не передбачено
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Оплата комунальних послуг з рахунку ФОП: можливості та обмеження
Як правильно заповнити трудову книжку для працівника ФОП
Вибір коду КП для посади начальника відділу консультаційних послуг
Передача сканів трудової книжки в ПФУ: важливі терміни та наслідки
Підпис фінансової звітності: права аутсорсингового бухгалтера та ризики
чи потрібно це і як правильно відобразити в 1 ОПП інформацію хто веде…

