Заголовок тимчасово відсутній
Податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ (пп. 14.1.175 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n256).
Роз’яснення ДПС де зазначено (https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=37115 ) що у разі наявності у платника податку на дату подання ним податкової звітності з ПДВ податкового боргу з цього податку, такий платник має право зарахувати суму від’ємного значення ПДВ, сформовану за результатами такої податкової звітності, у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди та обліковувався в інтегрованій картці платника станом на перше число місяця, у якому було подано таку декларацію, в частині, що не перевищує реєстраційну суму такого платника на момент отримання контролюючим органом податкової декларації.
Тобто якщо станом на 01.11 такий борг вже був у інтегрованій картці, то відмова ДПС у погашені боргу протирічить власним роз’ясненням ДСП. ТОму можна звернутися зі скаргою до ДПС на неправомірні дії.
Якщо на 01.11 такого боргу не було у інтегрованійц картці, то тоді у декларації за жовтень Ви дійсно, ще не маєте підстав погасити такий борг від’ємним занченням
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Штраф за уточнюючий звіт з ЄСВ: важливі нюанси та рекомендації
Визначення окладу для компенсації невикористаної відпустки працівника
Доходу немає з 2022 року, працівник перебував …


