Заголовок тимчасово відсутній
При реєстрації ФОП ВОД не вимагається.
При реєстрації ФОП в Дії реквізити ВОД не вводяться і на актуальність не перевіряються. Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 р. № 755-ІV https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/755-15#Text порядок державної реєстрації юридичних та фізичних осіб – підприємців, а також громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, не передбачає подання військового квитка для реєстрацій ФОП.
У ФОП немає засновників. Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/436-15#n316 підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. При виконанні цієї діяльності громадянин-підприємець ні з ким не перебуває у трудових відносинах, і це означає, що трудова книжка на нього не ведеться, оскільки ведення трудових книжок передбачено на працівників, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях або у фізичної особи (стаття 48 Кодексу законів про працю України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n314 ).
ФОП військовий облік не веде, і з прийняттям найманих працівників не зобов'язаний вести. ФОП не вручає повістки, не інформує ТЦК про прийнятих працівників. Відповідно штрафи за неведення військового обліку до ФОП застосовуватись не можуть.
Це регулюється наступними нормами законодавства:
1. Уряд Постановою від 30 грудня 2022 р. №1487 затвердив новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який набув чинності 05 січня 2023 року. Згідно п.1 Порядку № 1487 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%BF#Text обов’язок ведення військового обліку покладено на держоргани та підприємства, установи і організації незалежно від підпорядкування і форм власності, тобто на юридичні особи.
Отже, на ФОП вимоги щодо ведення військового обліку не поширюються.
2. Також відповідно до ч. 5 ст. 34 Закону України Про військовий обов’язок і військову службу від 25.03.1992 № 2232-ХІІ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#n686 передбачено, що персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів за місцем їх роботи ведеться підприємствами, установами, організаціями незалежно від підпорядкування і форми власності, але про ФОП там нічого не вказано.
Отже, ФОП-роботодавець не веде військовий облік, відповідно не подає до ТЦК інформацію, передбачену Порядком № 1487.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Помилка в об'єднаному звіті: чи подавати уточнюючий звіт
Є відповідь АІ
Проводки для нарахування та виплат за договором чесної конкуренції
Є відповідь АІ
Помилковий товарний чек: як правильно діяти в ситуації
Чи може ФОП на третій групі мати три каси
Чи виникають податкові зобов'язання при перевищенні собівартості
Є відповідь АІ
Вказівка місця зберігання авто під час вантажних перевезень
Є відповідь АІ
Коли можна не заповнювати реквізит про місце зберігання
Є відповідь АІ
Як правильно нарахувати резерв відпусток для інвалідів
дякую…
Як правильно закривати платежі від нерезидента без комісії
Витрати та зміни в статутному капіталі ТОВ "Кокос"
Оплата за дочірню компанію: як правильно оформити валютний платіж
Є відповідь АІ
Правильний облік резервуарів для зберігання пального та газів
Як рахується Загальна місткість стаціонарних резервуарів, що використовуються для зберігання…
Подання таблиці даних для двох кодів КВЕД: можливості та нюанси
Є відповідь АІ
Помилки в оформленні сумісництва: як виправити документи правильно
Є відповідь АІ
Чи потрібно підвищувати зарплату заброньованих працівників у Харкові
Є відповідь АІ
Допомога співробітнику при пошкодженні майна без податкових наслідків
Є відповідь АІ


