Заголовок тимчасово відсутній
До 23.12.2023 р. включно - дні такої відпустки зараховувались до відпускного стажу, з 24.12.2023 р.- ні.
Відпустка без збереження зарплати за згодою сторін (ст. 26 Закону про відпустки https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80#n298 ) та на період воєнного стану (ч. 3 ст. 12 Закону № 2136 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text ) зараховується до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку тільки до 23.12.2023 р. Починаючи з 24.12.2023 р. період відпустки за ст. 26 Закону про відпустки та ч.3 ст.12 Закону № 2136 не зараховують до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку. Це ствердження застосовується як при наданні відпустки, так і при виплаті компенсації за дні невикористаних відпусток.
Час перебування у відпустці без збереження заробітної плати на підставі ч.4 ст.12 Закону № 2136 - не включається до стажу роботи, що дає працівнику право на щорічну основну відпустку ні до, ні після 23.12.2023 р.
Щодо розрахунку середньої зарплати для оплати відпускних, то керуємось нормою п.2 розділу ІІ Порядку 100 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/100-95-%D0%BF#Text .
Якщо у працівника немає заробітку у розрахунковому періоді, то середньоденну заробітну плату розраховуємо по формулі:
СЗП = О (МЗП) × 12 : 366
СЗП — середня ЗП для розрахунку відпускних/компенсації за невикористану відпустку;
О (МЗП) — оклад на дату надання відпустки (місячна тарифна ставка) або МЗП. Якщо у працівника оклад менше, ніж МЗП, то беруть МЗП, якщо оклад більший ніж МЗП- то беруть оклад;
12 — кількість місяців у розрахунковому періоді (12 календарних місяців, що передують місяцю надання відпустки).
Пунктом 4 Порядку 100 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/100-95-%D0%BF передбачено, що у разі визначення середньої зарплати з окладу або МЗП, і оклад і МЗП беруть на час розрахунку, тобто на момент початку відпустки, що Мінекономіки підтверджує у своєму Листі від 03.01.2024 № 4707-05/572-09).
Якщо відпустка надається в червні 2024 р., то віртуальний розрахунковий період : червень 2023- травень 2024 р., кількість днів в розрахунковому періоді, які беруться до розрахунку: 366 к.днів.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Списання витрат та розподіл витрат між рахунками бухгалтерії
Зобов'язання ФОП щодо реєстрації рекламної кампанії та податки
Обов'язки нотаріуса щодо надання документів підприємству за послуги
Є відповідь АІ
Виправлення помилки в об'єднаному звіті ФОП: алгоритм дій
Звітність подавала не поквартально, а помісячно за квітень, травень і червень. Для виправлення потрібно подавати «Уточнюючий» розрахунок чи…
Гранична дата подання змін облікових даних до ТЦК
Розрахунок лікарняних: нюанси прийняття та звільнення працівника
Коригування фінансового результату: витрати на маркетинговий захід
Розрахунок індексації зарплати працівника у відпустці на 2025 рік
Укладання угоди між ФОПами: уникнення ризику дроблення бізнесу
Чи потрібно оформлювати касову видачу при частих здачах виручки
Пільги ПДФО для працівника з дітьми та інвалідністю
Працівник має 2 дітей, одна з них неповнолітня, інша має 18 років, але є інвалідом
Яку пільгу ПДФО у такому випадку має жінка, при найму на роботу…
Є відповідь АІ
Документи для перевірки ФОП: що потрібно ще окрім основного
Документи ФОП для відправлення товарів та фіскалізація накладних
Вибір одиниці виміру для ремонту лодок: послуга чи гривня
Фіскалізація оплат ФОП: Інтернет-платформи та поштові сервіси
Оплата товару готівкою: чи виникнуть проблеми з податковою
Як правильно облікувати витрати на нотаріальні послуги
Обліковування амортизації будівельної опалубки при оренді
Використання скан-копій контрактів у зовнішньоекономічній діяльності: можливості
Є відповідь АІ

