Заголовок тимчасово відсутній
Так, витрати відшкодувати можливо.
Підпунктом «а» пп. 170.9.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965 визначений перелік документів, що підтверджують понесені витрати у відряджені, серед яких, зокрема:
- документи, отримані від осіб, які надають послуги з розміщення та проживання фізособи;
- інші документи, що засвідчують вартість витрат.
У разі якщо під час відрядження платник податку для проведення розрахунків застосував платіжний інструмент, включаючи корпоративний (бізнесовий) платіжний інструмент або особистий платіжний інструмент, чи його реквізити, вартість витрат засвідчується документом (випискою та/або відомостями з рахунку) в електронній або паперовій формі, що містить визначену законом інформацію про виконані платіжні операції за рахунком, до якого емітований такий платіжний інструмент (п.170.9.2 ПКУ).
Тобто для підтвердження витрат мають бути готельний рахунок та виписка. Те що рахунок виписаний на проживання двох осіб – не суттєво.
Проте якщо дата рахунку пізніше ніж дата оплати, у податківців можуть виникнути питання щодо правомірності витрачання коштів.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


