Заголовок тимчасово відсутній
підскажіть будь ласка, що має бути оформлено, якщо працівник підприємства використовує свій автомобіль для цілей підприємства і ми списуємо пальне, чи мають сплачуватися якість податки?
дякую! дякую
Якщо підприємство оплачує пальне, яким заправляється власний трансопрт працвника, не оформлений в позичку або оренду, то підприємство мало наразовувати ЄСВ, утримувати ПДФо та ВЗ з додатковго блага, та отримувати ліцензію на пальне та створювати акцизні накладні, тому що заправка автомобіля працівника своїм коштом для підприємства - це передача пального без ліцензіїї., що дорівнює торгівлі пальним (бехзоплатна передача, позичка, передачп в борг, в обмін - всі ці операціїї для цілей оподаткування є передачею пального.
Якщо автомобіль передано підприємствіу в оренду або позичку - немає податків ПДФО та ВЗ та ЄСВ, можна заправляти підприємству, можна ремонтувати за рахунок підприємства, доходу фізособи тут не буде, крім доходу від орендної плати, у підприємства буде використання пального у власній госпдіяльності.
Оренда за участю фізособи п. 799 ЦКУ - тільки з нотаріальним оформленням. Податки з оренди ПДФО 18% та військовий збір 1,5%, стягується зоернднох плати, орендна плата сплачується після виразування та оплати податків.
Позичка - можлива, по деяким ствердженням. без нотаріального оформлення - адже в ЦКУ норма по позичці має неоднозначне тлумаченняю Але радимо, якщо буде обрано позичку, заключити нотаріальний договір найближчим часом.
Наразування податків на додаткове благо фізособі виконується з натуральним коефіцієнтом 1,21951 хвартість пального х18%, стягується з працівника. також стягується військовий збір 1,5%. Утримується з зарплати. також сплачується ЄСВ 22% за рахунок підприємства. Але в даному випадку, якщо передача пального вже відбувалася, попереджаю, що є ризик отримання штрафу від 17000 за здійснення операцій передачі пального без ліцензіїї та реєстраціїї платником акцизного податку. https://tr.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/633584.html Якщо можливо оформити позичку заднім числом - то слід це зробити
Оплата тімбілдингу корпоративною карткою: можливості та оформлення наказу
Чи можна корпоративною карткою оплачувати тімбілдинг працівникам (картинг)? Оформишви відповідний наказ до нього…
Вплив сплати ЄСВ на майбутні пенсійні виплати ФОПів
Чи можна розділити повернуту фінансову допомогу фізичній особі
Правильне проведення часткового повернення авансу від нерезидента
Банк постачальника-нерезидента повернув аванс, але не всю суму (комісія банку я так розумію)
Як правильно цю суму провести…
Чи вистачає КВЕДів для надання логістичних послуг контрагентам
Пільгові податки для стартапу: чи можливе застосування без обмежень
Чи можливе бронювання працівника з сумісництвом та ФОП
Облік благодійних надходжень: особливості та бухгалтерські записи для фондів
Визнання доходу від послуг: алгоритм обліку та документообігу
Розглядається варіант визнання доходу від таких договорів рівномірно протягом строку надання послуг, оскільки…
Продаж основних засобів: необхідність переведення в необоротні активи
Право використання авторської програми: варіанти для ТОВ
Індексація зарплати: від прожиткового мінімуму чи окладу
Працівника перевели з 01.02.2026р. на 0,125 ставки з окладом 2 646,13, тобто базовий місяць січень не змінився, лише ставка з 0,25 на 0,125. Як у такому випадку індексувати зарплата від прожиткового мінімуму 3328*4,2%=139,77, чи від окладу, який є нижчим за…
Перехід на податок з виведеного капіталу: застосування різниць
Чи може директор ТОВ працювати дистанційно в IT-сфері
Підкажіть, будь ласка, чи може Директор ТОВ працювати повністю дистанційно, якщо основна діяльність за Кведом - 62.01 Комп'ютерне програмування ? Дякую!)…
Вимоги замовника до акту: кінцевий пункт доставки вантажу
Чи можна ФОП сплатити ЄСВ після завершення кварталу
Облік доходів від агентського договору без підтверджуючих документів
Визначення доплати за додаткові зобов'язання бухгалтера у травні
На основі наказу від 11.05.2026 додали додаткові зобов'язання по веденню військового обліку , загальна кількість на підприємстів 10 осіб, чи не буде помилкою в наказі прописати доплата з червня місяця за додаткові…

