Заголовок тимчасово відсутній
У фОП 3 група єдиний податок за рік вийшов переліміт з 11/23,, побачили це перед звітністю у лютому. 15% на суму переліміту заплатити треба. З якого періоду він стає на загальній системі, якщо не подавали ніяких заяв, і коли може знову стати на спрощену систему. Як обліковувати кошти Яні зайшли в 11 /23,12/23, ,01/24. Звітність за рік подавати як єдиний податок? Якщо можливо надати відповідь зателефонувавши мені 098-442-20-99
Наслідки: ДПС аннулює реєстрацію платником єдиного податку з 01.01.2024 р.
Відповідно до пп.3 п.293.8 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7077 платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов’язані у порядку, встановленому цією главою, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом. Тобто всі кошти, яки були отримані понад ліміту у періодах 11/23,12/23- оподатковуються за ставкою єдиного податку 5%. Кошти, які були отримані після 01.01.2024 р.- оподатковуються як дл ФОП - загальносистемника : 18% ПДФО, 1,5% ВЗ та 22% ЄСВ.
Якщо ФОП не перейшов на загальну систему оподаткування самостійно, то на підставі п.299.11 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7282 податкова при перевірці аннулює реєстрацію платника єдиного податку "заднім числом"- з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.Інакше кажучи, податківці можуть анулювати реєстрацію платника єдиного податку "заднім числом". А це означає, що, починаючи з наступного кварталу після анулювання, підприємець вважатиметься загальносистемником. Такий «маневр» загрожує єдиннику неабиякими фінансовими наслідками, а саме — донарахуванням податкових зобов’язань із ПДФО та військового збору у вигляді 18% та 1,5%, відповідно, до доходу за весь період після анулювання.
Тому ФОП потрібно зараз подати річну декларацію по 5%, в розділі 8.2 поставте позначку "Х" та покажіть переліміт, сплатіть 15% з суми переліміту, подайте Заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування з 01.01.2024 р., та зареєструйтесь платником ПДВ. На підставі такої Заяви ДПС анулює реєстрацію платником єдиного податку з 01.01.2024 р. на підставі п.299.11 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7282
Щодо реєстрацію платником ПДВ. Якщо ФОП переходить на загальну систему внаслідок перевищення граничного обсягу доходу, очевидно, що такий обсяг доходу перевищує 1 млн грн, тож ФОП вписується у вимоги обов’язкової реєстрації платником ПДВ відповідно до норми п. 181.1 ПКУ.У разі, якщо в особи, що переходить із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, на дату такого переходу загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищувала 1 млн грн (у тому числі включаючи період перебування на спрощеній системі оподаткування), то така особа повинна не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на загальну систему оподаткування, подати до контролюючого органу реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ та зареєструватись як платник ПДВ ( п.183.4 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4409 ) Після реєстрації платником ПДВ ФОП потрібно буде щомісяця подавати Податкові декларації по ПДВ.
Отже, за нормами п.183.4 ПКУ ФОП зобов’язаний був подати заяву на реєстрацію платником № 1- ПДВ у строк не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на загальну систему, тобто до 10.01.2024 р.
Щодо повернення на єдиний податок. Відповідно до п. 299.11 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7282 у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої – третьої груп вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої – третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.
У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.
Дата, з якої слід рахувати чотири послідовних квартали- з першого числа місяця кварталу, в якому прийнято таке рішення контролюючим органом. Про це зазначають податківці в ЗІР, категорія 107.01.08 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=36292
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Обов'язковість зазначення розрахунків між ФОП у звіті 4ДФ
Переподання документів для військового обліку: коли очікувати
Чи потрібно подавати нульовий звіт про транспорт для ОСББ
Військовий облік для підприємства без діяльності: чи потрібен
ТОВ на загальні системі без діяльності 10 років, наймані працівники також відсутні, на балансі транспорту немає.
Звіти здає засновник.
Чи потрібно вести військовий облік та щось подавати до ТЦК ?
Дякую за відповідь…
Перетин кордону заброньованими працівниками: правила і наслідки для підприємств
Компенсація за невикористану відпустку при звільненні та прийомі на сумісництво
Ризики валютних операцій при відстрочці платежу понад 180 днів
Компенсація за невикористану відпустку: умови та потрібні документи
Чи може ФОП 1-ї групи орендувати робоче місце в салоні
Термін оцифрування трудових книжок: важливі дати та наслідки
Чи враховується призовник зі знятим обліком за здоров'я
Терміни подачі документів на перепідтвердження військового обліку стартапу
Чи має батько отримати лікарняний при госпіталізації дитини
Чи потрібно подавати звіт про транспорт "нульовому" підприємству
Ризики штрафів при незавершеному навчанні відповідальної особи з ВО
Податки та звіти при купівлі комбайна для сільгосппідприємства
Запит на офіційний бланк звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю
Терміни оплати імпортованого товару: законодавчі нюанси та обмеження
Імпортований товар завезено 09.02.2026р. чи є законодавчо врегульований термін оплати даного товару? чи застосовується граничний термін 180 днів для даної оплати чи контракт можна оплатити і пізніше…

