Звіт про експорт-імпорт послуг з будівництва за формою №1-ЗЕЗ (буд) (річна): інструкція

З’ясуємо кому, в які строки та спосіб звітувати за формою №1-ЗЕЗ (буд) (річна). Також підкажемо, як заповнити розширений звіт про експорт-імпорт послуг з будівництва та що буде за його неподання


Хто подає Звіт про експорт-імпорт послуг з будівництва за формою № 1-ЗЕЗ (буд)


Розширений річний Звіт про експорт-імпорт послуг з будівництва за формою №1-ЗЕЗ (буд) (далі – Звіт) подають юридичні особи, представництва іноземної юридичної особи в Україні, які протягом звітного року здійснювали експортно-імпортні операції з послугами з будівництва.

На замітку! Підприємство подає тільки ту статистичну звітність, яка зазначена в Переліку надаваних звітів в Кабінеті респондента на сайті статистики

На офіційному сайті Держстату за кодом підприємства перевірте перелік статистичних звітів, до яких ваша юридична особа залучена до звітування в поточному періоді. Для цього зайдіть в «Кабінет респондента». 


В які строки подає Звіт про експорт-імпорт послуг з будівництва за формою № 1-ЗЕЗ (буд)


Звіт подають щороку не пізніше 28 лютого.


Якщо цей день припадає на вихідний або святковий день, то звітують у перший робочий день після нього.

 

Куди подавати Звіт про експорт-імпорт послуг з будівництва за формою № 1-ЗЕЗ (буд)


Підприємства подають форму №1-ЗЕЗ (буд) (річна) до органу державної статистики за своїм місцезнаходженням, тобто за місцем державної реєстрації.


Яка відповідальність за неподання форми №1-ЗЕЗ (буд) (річна)

 

Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність згідно зі ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП). 


Так, за неподання органам статистики Звіту або подання його з недостовірними даними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням загрожує штраф:


  1. від 10 до 15 нмдг (від 170 до 255 грн);
  2. від 15 до 25 нмдг (від 255 до 425 грн за повторне вчинення правопорушення особою, на яку вже накладали адмінстягнення протягом року.

На замітку! Для накладення стягнення на особу, винну у неподанні Звіту, органам статистики не потрібно звертатися до суду (ст. 244-3 КпАП)

Проте під час воєнного стану, а також протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни, адміністративний штраф за неподання чи несвоєчасне подання не застосовуватимуть (Закон України від 03.03.2022 №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»). 


За якою формою звітувати про експорт-імпорт послуг з будівництва


З 1 січня 2025 року подавайте Звіт за формоюзатвердженою наказом Держстату від 23.04.2024 №131.


Завантажуйте бланк: 


  1. Розширений звіт про експорт-імпорт послуг з будівництва. Форма №1-ЗЕЗ (буд) (річна)


Який порядок заповнення Звіту про експорт-імпорт послуг з будівництва за формою № 1-ЗЕЗ (буд)


Показники Звіту характеризують вартість експортно-імпортних операцій з будівельних послуг, наданих нерезиденту або одержаних від нерезидента в межах будівельного проєкту протягом звітного року юридичними особами резидентами України, представництвами нерезидентів в Україні, зовнішньоторговельними об'єднаннями фірм з урахуванням даних усіх їх підрозділів, згідно з договором (контрактом).


Джерелами інформації показників форми №1-ЗЕЗ (буд) (річна) є дані первинної облікової документації підприємств, зокрема, договорів-контрактів між підприємствами партнерами, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність будівельними послугами, актів здачі-приймання робіт, банківських валютних рахунків, платіжних вимог-доручень на виконання або одержання послуг, оборотно-сальдових відомостей.

На замітку! Моментом здійснення операцій експорту-імпорту будівельних послуг та відповідно їх обліку може вважатися дата фактичного надання або одержання цих послуг на основі принципу нарахування (за виписаними рахунками). Дата реєстрації таких операцій збігається із часом виробництва послуг.

Для правильного заповнення цього Звіту скористайтеся роз’ясненням Держстату від 03.11.2022 №19.1.2-12/50-22.


Так дані щодо експорту (імпорту) будівельних послуг заповнюйте окремо по кожному будівельному проєкту підприємства у межах одного звіту.


Якщо внески здійснило два або більше суб'єкти з однієї й тієї самої країни, то показники форми мають містити сумарні дані щодо цієї країни.


Показники форми «Код послуги», «Код країни» та «Код валюти» (у всіх розділах форми) визначаються автоматично (вибір із довідника).


У випадку відсутності даних за формою у блоці «Інформація щодо відсутності даних» проставляйте позначку «V» та зазначайте одну з наведених на бланку причин відсутності даних.


Звіт складається із двох розділів:


1. Експорт будівельних послуг.

2. Імпорт будівельних послуг.


До нього включають інформацію за весь звітний рік. Розглянемо покроково, що включати до його позицій, спільних для обох розділів Звіту, а саме підрозділів 1.1 та 2.1.


Графа 1 «Загальна вартість будівельного проєкту» – загальна вартість проєкту (за виписаними рахунками) у тисячах одиниць, із двома десятковими знаками після коми.


Графи А «Назва країни» та Б «Код країни» – назва та цифровий код країни нерезидента, для якого здійснено будівельний проєкт, згідно з Переліком кодів країн світу для статистичних цілей (далі – ПККС), затвердженим наказом Держстату від 08.01.2020 №32. Ці графи не містять інформації щодо назви «Україна» та відповідного цифрового коду країни нерезидента «804» згідно з ПККС за винятком підрозділів 1.2 та 2.2 форми.


Графи В «Назва валюти» та Г «Код валюти» – назва та цифровий код валюти контракту або валюти, зазначеної в договорі (контракті), уключаючи національну валюту, згідно з Переліком кодів валют для статистичних цілей (далі – ПКВ), затвердженим наказом Держстату від 08.01.2020 № 33.


Графа 2 «Тривалість будівельного проєкту»: «1», якщо тривалість будівельного проєкту менша або дорівнює одному року, «2» – коли тривалість будівельного проєкту понад одного року.


Підрозділи 1.2 та 2.2 форми №1-ЗЕЗ (буд) (річна) більш деталізовані та містять інформацію щодо вартостей послуг, наданих резидентом України нерезиденту / одержаних резидентом України від нерезидента в межах будівельного проєкту, а також вартостей товарів та послуг, додатково отриманих та залучених для виконання робіт у межах цього проєкту, у межах та поза межами країни.

Важливо! Кожна з граф підрозділів 1.2 та 2.2 Звіту включає назву й відповідний цифровий код країни та валюти нерезидента. У графах форми відображають різні назви та цифрові коди країн нерезидентів. Назва та відповідний цифровий код валюти нерезидента в межах однієї країни не мають повторюватися

Розглянемо вміст кожного рядку цього підрозділу.


Інформацію, деталізовану за країною нерезидента, якому надано відповідну послугу, згідно із ПККС, за валютою договору (контракту) (за виписаними рахунками), згідно із ПКВ, а також інформацію про вартість фактично наданої послуги в тисячах одиниць, із двома десятковими знаками після коми, здійсненої за кордоном, відображайте у рядках:


  1. 101 / 301 «Вартість послуг, пов’язаних із підготовчими до будівництва роботами»;
  2. 102 / 302 «Вартість послуг, пов’язаних із загальнобудівельними роботами з будівництва будівель»;
  3. 103 / 303 «Вартість послуг, пов’язаних із будівництвом доріг, залізниць, злітно-посадкових смуг, морських та річкових споруд»;
  4. 104 / 304 «Вартість послуг, пов’язаних із внутрішнім обладнанням, монтажем, внутрішньою реконструкцією»;
  5. 105 / 305 «Вартість послуг зовнішнього обладнання, монтажу, реконструкції та послуг із завершення будівництва»;
  6. 106 / 306 «Вартість послуг, пов’язаних із орендою устатковання для будівництва».


Зазначайте у рядках:


  1. 107 / 307 «Вартість товарів, додатково отриманих для виконання робіт в рамках проєкту» – інформацію, деталізовану за країною нерезидента, у якого придбано цей товар, згідно із ПККС, у валюті (за виписаними рахунками), згідно із ПКВ, а також інформацію про вартість цього товару в тисячах одиниць, із двома десятковими знаками після коми, придбаного в межах проєкту, здійсненого за кордоном;
  2. 108 / 308 «Вартість товарів, залучених для виконання робіт в рамках проєкту» – вартість товарів, залучених будівельною компанією у своїй країні, придбаних у межах проєкту, здійсненого за кордоном, із двома десятковими знаками після коми, деталізовану за валютою, згідно із ПКВ;
  3. 109 / 309 «Вартість послуг, додатково отриманих для виконання робіт в рамках проєкту» – інформацію, деталізовану за країною нерезидента, у якого придбано додаткову послугу, згідно із ПККС, у валюті (за виписаними рахунками), згідно із ПКВ, а також інформацію про вартість цієї послуги в тисячах одиниць, із двома десятковими знаками після коми, придбаної поза межами проєкту, здійсненого за кордоном;
  4. 110 / 310 «Вартість послуг, залучених для виконання робіт в рамках проєкту» – вартість послуги, залученої будівельною компанією, отриману від резидента своєї країни, із двома десятковими знаками після коми, поза межами проєкту, здійсненого за кордоном, деталізовану за валютою, у якій придбано цю послугу, згідно із ПКВ.

Увага! Дані про назву, код країни та валюту стосовно додаткової інформації щодо вартостей додаткових послуг, вартості додатково придбаних товарів і послуг, необхідних для надання будівельних послуг у межах одного проєкту, мають бути унікальними, без дублювання однакових записів

Інформацію, деталізовану за країною нерезидента, якому надано / який надав відповідну послугу, згідно із ПККС, за валютою договору (контракту) (за виписаними рахунками), згідно із ПКВ, а також інформацію про вартість фактично наданої послуги в тисячах одиниць, із двома десятковими знаками після коми, здійсненої на території України, відображайте у рядках:


  1. 201 / 401 «Вартість послуг, пов’язаних із підготовчими до будівництва роботами»;
  2. 202 / 402 «Вартість послуг, пов’язаних із загальнобудівельними роботами з будівництва будівель»;
  3. 203 / 403 «Вартість послуг, пов’язаних із будівництвом доріг, залізниць, злітно-посадкових смуг, морських та річкових споруд»;
  4. 204 / 404 «Вартість послуг, пов’язаних із внутрішнім обладнанням, монтажем, внутрішньою реконструкцією»;
  5. 205 / 405 «Вартість послуг зовнішнього обладнання, монтажу, реконструкції та послуги із завершення будівництва»;
  6. 206 / 406 «Вартість послуг, пов’язаних із орендою устатковання для будівництва».


При цьому наводьте у рядках:


  1. 207 / 407 «Вартість товарів, додатково отриманих для виконання робіт в рамках проєкту» – інформацію, деталізовану за країною нерезидента, у якого придбано цей товар, згідно із ПККС, у валюті (за виписаними рахунками), згідно із ПКВ, а також інформацію про вартість цього товару в тисячах одиниць,із двома десятковими знаками після коми, придбаного в межах проєкту, здійснюваного на території України;
  2. 208 / 408 «Вартість товарів, залучених для виконання робіт в рамках проєкту» – вартість товарів, залучених будівельною компанією у своїй країні, придбаного в межах проєкту, що здійснюваного на території України, із двома десятковими знаками після коми, деталізованою за валютою, у якій придбано товар, згідно з ПКВ;
  3. 209 / 409 «Вартість послуг, додатково отриманих для виконання робіт в рамках проєкту» – інформацію, деталізовану за країною нерезидента, у якого придбано додаткову послугу, згідно із ПККС, у валюті (за виписаними рахунками), згідно із ПКВ, а також інформацію про вартість цієї послуги в тисячах одиниць,із двома десятковими знаками після коми, придбаної поза межами проєкту, що здійснюваного на території України;
  4. 210 / 410 «Вартість послуг, залучених для виконання робіт в рамках проєкту» – вартість послуги, залученої будівельною компанією від резидента своєї країни, поза межами проєкту, що здійснюваного на території України, із двома десятковими знаками після коми, деталізованою за валютою, у якій придбано цю послугу, згідно із ПКВ.


Для підприємства, яке має зовнішньоекономічний договір або взаєморозрахунки з іноземними партнерами за послуги, що були надані / одержані також і іншими українськими підприємствами-резидентами, які є його структурними або відокремленими підрозділами або підпорядковані йому, у формі показники вартості експорту послуг відображають інформацію про загальну вартість усіх послуг, наданих нерезиденту / одержаних від нерезидента, а не тільки безпосередньо наданих / одержаних цим підприємством.


Наприклад, звіт будівельної компанії, яка має договір (контракт) про надання /одержання будівельних послуг, містить інформацію щодо всієї вартості будівельних послуг, що надавали іноземцям / одержували від іноземців її підрозділи або підрядні (субпідрядні) організації, безпосередньо ця компанія в Україні та за її межами, з деталізацією за всіма видами цих послуг, незважаючи на те, що частину коштів за послуги вона перерахувала іншим будівельним організаціям.


Як подавати Звіт про експорт-імпорт послуг з будівництва за формою № 1-ЗЕЗ (буд)


Починаючи з 1 січня 2023 року Звіт подають винятково в електронній формі (ч. 4 ст. 10 Закону України від 16.08.2022 №2524-IX «Про офіційну статистику»).


Зробити це можна через безкоштовний сервіс для електронного звітування «Кабінет респондента» за посиланням.


Також на офіційному сайті Держстату можете ознайомитися з Переліком форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності, які можуть подаватись респондентами в електронному вигляді у 20242025 роках. У цьому переліку наведені код шаблону та звітний період дії шаблону форми.


Для форми №1-ЗЕЗ (буд) (річна) передбачений код шаблону S0702103, чинний зі звіту за 2024 рік.


Джерело: 7eminar


Шаблони та зразки документів:


Розширений звіт про експорт-імпорт послуг з будівництва. Форма №1-ЗЕЗ (буд) (річна)


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇