Покрокова інструкція як заповнити форму №20-ОПП в найпоширеніших ситуаціях.
Форма № 20‑ОПП подається платниками податків до податкових органів відповідно до пункту 63.3 Податкового кодексу та Порядку № 1588.
Зверніть увагу! Про загальні вимоги складання форми № 20‑ОПП ми вже розповідали в іншому відео: 7eminar.ua/events/1480/1487.
Розглянемо як скласти 20‑ОПП в найпоширеніших ситуаціях.
1. Підприємство придбало обладнання – 10 верстатів. Як повідомити про це у формі № 20‑ОПП?
У табличній частині форми, тобто у розділі 3 «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків», вказуємо у графі 1 – порядковий номер об’єктів оподаткування, про який повідомляємо; у графі 2 – причину подання інформації «1» – первинне надання інформації про об'єкти оподаткування.
Нагадаємо, що при заповненні форми № 20‑ОПП слід користуватися Пам'яткою для заповнення розділу 3 Повідомлення, яка є додатком до форми № 20‑ОПП. В ній вказано відповідні коди «ознаки надання інформації».
У графі 3 слід вказати тип об’єкта оподаткування, який обираємо із Рекомендованого довідника типів об'єктів оподаткування на офіційному вебпорталі ДПС.
На жаль, для верстатів та іншого подібного обладнання коди не передбачено. У подібних випадках ДПС рекомендує керуватися принципом укрупнення інформації про об’єкти оподаткування і вказувати їх за типом приміщення, де вони будуть використовуватися у господарській діяльності. Тобто «148 – цех», «587 – виробнича ділянка», «325» – майстерня і т.д. Але якщо про такі виробничі приміщення платник вже повідомляв раніше, то на думку ДПС повторно повідомляти не потрібно.
Припустимо, що окремо про цех, де розміщено обладнання, раніше не повідомляли. Тому у графі 3 вказуємо код 148. А у графі 4 «Найменування об’єкта…» – обладнання.
У графі 5 «Ідентифікатор об'єкта оподаткування» потрібно вказати числове значення, яке складається із 8 цифр, у тому числі:
- з коду типу об'єкта оподаткування, який було вказано у графі 3 та
- внутрішнього ідентифікатора, прийнятого платником податку, що складається з 5‑и знаків.
Керуючись принципом укрупнення інформації про об’єкти, вказуємо їх під одним ідентифікатором – 148 0000 1.
У графах 6 та 7 вказуємо відповідно код та назву адміністративної одиниці, де знаходиться об'єкт оподаткування. Для цього варто скористатися Класифікатором об'єктів адміністративно‑територіального устрою, що розміщений на офіційному вебсайті Державної служби статистики України. У графі 8 вказується місцезнаходження об'єкта оподаткування.
Далі у графі 9 потрібно вказувати стан об'єкта оподаткування, який обирається із пункту 6 Пам'ятки, яка є додатком до форми № 20‑ОПП.
Отже, для графи 9 обираємо код 2 «експлуатується». У графі 10 вказується «Вид права на об'єкт». У нашому прикладі – 1, право власності.
«Вид права на об'єкт» також вказується відповідно до пояснень, зазначених у п. 7 Пам’ятки.
Графа 11 заповнюється у разі, якщо платнику необхідно стати на за неосновним місцем обліку в податковому органі за місцезнаходженням об'єкта оподаткування. У даному випадку її не заповнюємо. Також не заповнюємо графу 12, оскільки обладнання підлягає державній реєстрації.
2. Підприємство вирішило закрити складське приміщення.
У графі 1 вказуємо порядковий номер; у графі 2 – причину подання інформації «6» – закриття об'єкта оподаткування. Тип, найменування та ідентифікатор об’єкта у графах 3, 4 та 5 дублюємо із форми № 20‑ОПП, поданої раніше щодо цього об’єкта. Аналогічно і з даними у графах 6, 7 та 8. Вони мають бути аналогічними раніше поданим.
У графі 9 слід вказати стан об'єкта оподаткування. В залежності від ситуації можемо обрати 3, «тимчасово не експлуатується», або 6 – об'єкт відчужений / повернутий власнику, чи інший відповідний код. У графі 10 ‑ «Вид права на об'єкт». Припустимо, що у даному випадку — право власності, 1.Графи 11 та 12 не заповнюємо.
3. Юридична особа із м. Львів орендує виробниче приміщення в Києві.
У графі 1 вказуємо порядковий номер; у графі 2 – причину подання інформації «1» – первинне подання. Для типу та найменування об’єкта обираємо «587» – виробнича ділянка, як найбільш підходящі. Вказуємо ідентифікатор об’єкта – 578 0000 1.
Інформацію у графах 6, 7 та 8 вказуємо за місцезнаходженням виробничого приміщення.
У графі 9 слід вказуємо 2, об’єкт експлуатується, у графі 10 – 7, право довгострокового користування або оренди.
У графі 11 ставимо відмітку про те, що платник просить взяти його на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням виробничого приміщення, адже ПДФО із зарплати персоналу, який працює у даному приміщенні, сплачується за неосновним місцем обліку.
Якщо у виробничого приміщення немає окремого номера з Держреєстру речових прав, то графу 12 не заповнюємо.
4. Розглянемо як заповнити 20‑ОПП у разі передання автомобіля в короткострокову оренду.
У графі 1 вказуємо порядковий номер; у графі 2 – причину подання інформації «1» – первинне подання. Тип об’єкта – 20, найменування – автомобіль. Ідентифікатор – 20 0000 1.
У графах 6, 7, 8 вказується інформація про місцезнаходження об’єкта. ДПС вважає, що у разі передання об’єкта рухомого майна в оренду, у графі 8, а отже й у графах 6 та 7 вказується місцезнаходження транспортного засобу, тобто адреса орендаря, а не орендодавця.
У графі 9 вказуємо 9 – здається в оренду, а у графі 10 – 1, право власності.
Графу 11 не заповнюємо. У графі 12 вказуємо реєстраційний номер автомобіля.
***
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗