Ліцензії для оренди приміщення з електроенергією: аналіз ситуації
Для товариства на загальній системі оподаткування встановлення сонячної електростанції (СЕС) для забезпечення орендованих приміщень електроенергією є допустимим. За умови правильного оформлення договорів оренди, така діяльність не вважатиметься професійним продажем електроенергії на ринку, а ліцензії на виробництво чи зберігання енергії для власних потреб не знадобляться.
Відповідно до законодавства, відносини між орендодавцем та орендарем регулюються договором оренди. Якщо орендар відшкодовує вартість спожитої енергії, це розцінюється як компенсація витрат у межах орендних відносин, а не як окрема операція з купівлі-продажу товару на ринку електричної енергії.
Ліцензія на виробництво: Згідно з пп. 1.3 Ліцензійних умов, затверджених Постановою НКРЕКП від 27.12.2017 №1467, діяльність із виробництва електричної енергії не підлягає ліцензуванню, якщо вона здійснюється:без мети продажу на підставі договору та споживається для власних потреб (незалежно від потужності);
або якщо сумарна потужність СЕС не перевищує 5 МВт (навіть у разі продажу, згідно з п. 9 ст. 58-1 Закону «Про ринок електричної енергії»).
Ліцензія на постачання/розподіл: Орендодавець не є постачальником у розумінні Закону «Про ринок електричної енергії», оскільки він лише забезпечує функціонування орендованого майна. Проте, щоб уникнути ризиків трактування діяльності як «розподілу енергії іншим споживачам», рекомендується:включати вартість електроенергії до складу орендної плати;
або прописати в договорі оренди чіткий порядок компенсації (відшкодування) комунальних послуг.
Для використання систем накопичення енергії (акумуляторів) з метою самозабезпечення та покриття потреб під час блекаутів ліцензія не потрібна.
Зберігання для власних потреб: Ліцензуванню підлягає господарська діяльність зі зберігання енергії як професійна послуга на ринку (ст. 8 Закону «Про ринок електричної енергії»). Використання акумуляторів у межах власного майнового комплексу для стабілізації енергопостачання не є ринковою діяльністю зі зберігання.
Спрощення імпорту: Уряд виключив літій-іонні акумулятори для систем накопичення з переліку товарів, що потребують ліцензії на імпорт, що спрощує їх придбання та встановлення бізнесом.
Оскільки основним видом діяльності є оренда (КВЕД 68.20), додавати КВЕД 35.11 «Виробництво електроенергії» обов'язково лише у разі, якщо ви плануєте продавати надлишки енергії в мережу. Для внутрішнього споживання та компенсації орендарями це не є критичним, але для повної безпеки на загальній системі його можна додати. https://7eminar.ua/news/6561-yak-oformiti-vstanovlennya-sonyacnoyi-elektrostanciyi-na-daxu-pidprijemstva-oblik-ta
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Використання номера картки ФОП для отримання оплат від клієнтів
ПДВ та податкові зобов’язання для збиткових комунальних підприємств
Зобов'язання ФОП щодо прийому готівки та карток у платежах
Як правильно розрахувати лікарняні після зміни зайнятості
Чи потрібна печатка підприємства на видаткових накладних головного економіста
Ведення обліку товарних запасів для ФОП: важливі нюанси
Потреба у створенні номенклатурних груп для виробництва шлангів
Облік матеріалів на відповідальному зберіганні та їх подальше використання
Помилка у розрахунку ВЗ для ФОП: наслідки та уточнення
Звітність про цільовий внесок для працівників з інвалідністю підприємства
Використання паперових та електронних документів в обліку підприємства
Чи можливе використання в обліку паперових і електр.документів, якщо не розроблені правила документообігу для електронних документів. Який термін для підписання е-накладної ел.підписом, якщо дата відвантаження…
Розрахунок середнього заробітку під час лікарняного по вагітності
Реєстрація ФОП: особливості діяльності з прив'язкою до адреси
Як правильно подавати документи ФОП для оренди квартир
Помилка у заяві для отримання лікарняного ФОП третьої групи
Блокування податкових накладних за критерієм відсутності даних
Вплив відсотків за депозитами на реєстрацію платника ПДВ
ТОВ на загальній системі розмістило залишок коштів на депозит. По завершенню місяця банк нарахував % на такий залишок.
Чи такі доходи впливають на реєстрацію ТОВ платником ПДВ…

