Зміна адреси діяльності ФОП: терміни та порядок дій
Наскільки я зрозуміла із питання, договір оренди вже укладений, Акт прийома- передачі приміщення буде 01.04.2026.
Місце провадження господарської діяльності в ЄДР не вноситься, там має бути тільки податкова адреса. Тому зміни вносяться не через Дію, а через подання Заяву в ЕК і тільки в Реєстр платників єдиного податку.
Відповідно до п. 298.5 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7213 у разі зміни податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.
При цьому, 20-ОПП подається подається протягом 10 робочих днів з дати підписання акту прийому- передачі приміщення, а не договору оренди.
Заяву за формою 20-ОПП потрібно подати протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування (п. 8.4 розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 №1588 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1562-11#Text ).
Цивільний кодекс України (ч.1 ст. 795 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n3849 ) визначає, що передання будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) оформлюється відповідним документом (актом), який підписується сторонами. Саме з цього моменту починається облік строку оренди, якщо інше не встановлено договором.
Тобто 10-денний строк починаємо відлічувати від дати складання акту приймання-передачі об'єкту, переданого в оренду або суборенду.
Тому якщо договір оренди підписано в березні, а акт приймання-передачі оформлений у квітні, то 10-денний строк починає відлічуватися саме з дати підписання акту.
Водночас якщо в договорі передбачено інший момент початку суборенди (наприклад, з дати передоплати), тоді 10-денний строк для подання 20-ОПП потрібно буде відлічувати з дати внесення платежу.
Підсумуємо:
1. оренда починається з 01.04.2026.
2. 20-ОПП потрібно подати до 10.04.2026.
3. Подавайте разом з 20-ОПП Заяву на внесення змін в Реєстр платників ЄП на початку квітня в один день, тоді все буде виглядати логічно.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Нова форма звіту по інвалідам для ТОВ ще не доступна
Суборенда земельної ділянки: чи включати податки до плати
Введення в експлуатацію МНМА, придбаного з ПДВ: нюанси
Як правильно округлити зарплату працівника до копійок
Алгоритм зміни програмного забезпечення РРО без ануляції каси
Порядок відображення звільнення та нового працевлаштування працівника
Штрафи за протерміновану звітність: ЄСВ, ПДФО та військовий збір
Чому калькулятор враховує неправильний період для розрахунку
Чи відповідає код 1229.7 для начальника служби безпеки
Відображення боргу через передачу основних засобів директору підприємства
Обов'язки ФОП щодо акцизу на столові вина в роздріб
в мене така ситуація: ФОП, працює з 2025 і продає столові вина (етиловий до 15%) в роздріб в кафе, є каса постер, де проводять по коду УКТЗЕД, але ніякого акцизу не показував, звіти не подавалися. з акцизом не працювала, але виправте мене, якщо я розумію не…
Податкові наслідки нестачі товару: ПДВ та ППР роз'яснення
ППР форми «В4» — щодо зменшення від’ємного значення ПДВ на суму 315 950,00 грн у зв’язку з виявленою нестачею товару.
ППР форми «ПН» — щодо обов’язку скласти та зареєструвати…
Відображення працевлаштування інваліда у звітах та нормативі
Якщо приймаємо інваліда ІІ гр. по зору-то закриваємо 2 особи по нормативу?
В яких звітах і як це відображати?
Податковий розрахунок об'єднаної звітності -там показувати 1 особу чи 2?
У звіті по працевлаштуванню інвалідів (якого ще немає) -там можливо…

