Складання податкових накладних: одна чи дві за передплатою
Вважаємо, що слід скласти одну ПН.
Згідно з п.201.7 ПКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n5052 ), «податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс)».
Отже – з наведеного випливає, що ПН повинна бути одна у разі отримання п/оплат протягом дня.
Також є відповідне роз’яснення ДПС України:
«..складання двох або більше податкових накладних у випадку отримання попередньої оплати товарів/послуг одним платежем (у тому числі якщо така попередня оплата здійснена за різними рахунками (за різні товари)) не відповідає нормам ПКУ і первинним документам та не дає можливості ідентифікувати здійснені операції. На суму попередньої оплати, що надійшла одним платежем, повинна бути складена одна податкова накладна» ( лист ДПС України від 19.05.2025 №2729/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК ).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Питання щодо об'єднаного звіту ЄСВ, ПДФО та ВЗ ФОПів
Чи потрібен військовий облік для працівника за ЦПХ
Оподаткування доходів ФОП-пенсіонера: обов'язки щодо ЄСВ
Регламент розрахунку внесків для осіб з інвалідністю: нюанси
Проблеми з формуванням повідомлення про виплату коштів застрахованим особам
Як виправити помилку в додатку 5 звіту про ЄСВ
Виправлення помилки в звіті: ПДФО, ЄСВ, штрафні санкції
Коли нараховувати дохід: дата оплати чи складання акту
Ліміт доходів ФОП при договорі консигнації та група
Записи у трудовій книжці для стажу при сумісництві працівника
Операція продажу основного засобу: ризики для податкової служби
Якщо ТОВ продає основний засіб фізичній особі по договору куплі …


