Застосування 8% ліміту витрат у податку на прибуток у 2025 році
Якщо перерахування коштів і БО, і профспілці відбулося в 2025 р., то застосовується єдиний ліміт для цих перерахувань неприбутковим організаціям і він розаруховується за даними ряд. 04 декларації за 2024 рік.
При цьому починаючи з 2025 р. на час воєнного стану діє норма п. 72 пр.4 р. ХХ ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20260101#n8221):
"72. Установити, що за звітні (податкові) періоди, з 2025 року до кінця календарного року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, коригування, встановлені абзацом першим підпункту 140.5.9 пункту 140.5 статті 140 цього Кодексу, не проводяться щодо сум коштів та/або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг..., у розмірі, що не перевищує 8 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, за умови що з цієї суми (вартості) більше 4 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року було перераховано (передано) благодійним організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій."
Тобто, якщо сума перерахувань БО в 2025 р. перевищує 4 % ряд. 04 за 2024 р., то в 2025 р. в цілому застосовується загальний ліміт 8 % від ряд. 04 за 2024 р. для будь-яких перерахувань неприбутковим організаціям - БО + профспілка.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Запит щодо заповнення майнової декларації для ФОП 2 групи
Чи підлягає оподаткуванню підвал з комунікаціями
Який валютний курс обирати для витрат на відрядження
Правильне закриття Дт 6431 при переході на ПДВ системи
У 2025р ТОВ було на спр. системі оподаткування - 3гр без реєстрації …


