Чи потрібно показувати чистий дохід ФОП за кожен місяць
встановлено мінімальний розмір загального місячного оподатковуваного доходу для ФОП, що не має найманих працівників, який отримав роздрібну ліцензію на алкоторгівлю. Для збереження ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем ФОП на загальній системі має забезпечити дотримання нормативу щодо загального місячного оподатковуваного доходу (виручки), а не чистого прибутку. Цей показник має відповідати мінімуму (2 МЗП) хоча б один раз на три місяці поспіль.
Згідно з ч. 14 ст. 42 Закону №3817-IX, вимога стосується загального місячного оподатковуваного доходу. Як роз’яснюють податківці та експерти, під цим терміном слід розуміти виручку (вартість проданих товарів), а не чистий оподатковуваний дохід (різницю між виручкою та витратами).
Відповідно до пп. 50 ч. 2 ст. 46 Закону №3817-IX, підставою для анулювання ліцензії є невідповідність доходу встановленому рівню протягом трьох повних календарних місяців поспіль.
Це означає, що якщо у жовтні та листопаді дохід був меншим за 2 МЗП (або нульовим), але у грудні ви показали виручку не менше 16 000 грн (у 2025 році) або 17 294 грн (у 2026 році), вимога закону вважається виконаною, і ліцензія не анулюється.
Відлік тримісячного терміну після такого «успішного» місяця починається заново.
https://7eminar.ua/news/12277-realizaciya-alkogolyu-fopom-bez-pracivnikiv-yaki-vimogi-diyut-z-1
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Коди платежів для ПДФО та ВЗ для ФОП на загальній системі
ПДВ: Як відобразити повернені кошти без акта в декларації
Несвоєчасна сплата ПДВ: чи правомірна перевірка після 1095 днів
Необхідність уточнення звітності через звільнення працівника та відпустку
Облік ПДФО та ЄСВ для найманих осіб в Україні
Виправлення помилок в об'єднаній звітності: необхідні дії та поради
У 3 кв …
Об’єднана звітність для ТОВ з ПДФО та ВЗ: нюанси
Особливості заповнення Декларації з ПДВ для ТОВ платника
ТОВ платник ПДВ, отримує давальницьку сировину для виготовлення …


