Перенесення збитків минулих років у бухгалтерії мікропідприємства
Так, може.
Відповідно до пп. 140.4.4 ПКУ - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20241201#n10713 бухфінрезульт до оподаткування зменшується на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування платника (крім великих платників податків) минулих податкових (звітних) років.
Для великих платників податку (тобто тих, які внесено до Реєстру великих платників) передбачено дещо інші правила. Але, оскільки Ви до них, судячи із запитання, не належите, то їх тут не згадуватимемо.
У додатку РІ для цієї "збиткової" різниці передбачено рядок 3.2.4.
Цю різниці застосовують абсолютно всі платники податку на прибуток (як коригувальні, так і безкоригувальні).
Отже, навіть попри те, що Ви прийняли рішення не коригувати бухфінрезультат до оподаткування на податкові різниці з р. III ПКУ, Ви все рівно можете минулорічний податковий збиток (показник рядка 04 деки за 2024 рік без знака мінус) показати у рядку 3.2.4 додатка РІ. Звідти він підтягнеться до рядка 03 РІ основної частини декларації і вплине на її рядок 04.
Раді допомогти, звертайтесь ще!

