Облік доходів від процентів на єдиному податку: нюанси
Для ТОВ-платника єдиного податку дати визнання доходу в бухгалтерському та податковому обліку будуть різними.
У податковому обліку дохід виникає за касовим методом (на дату зарахування коштів), а в бухгалтерському – за методом нарахування (у місяці, за який нараховані проценти).
Для юридичних осіб – платників єдиного податку діє касовий метод визначення доходу. Дохід визнається на дату надходження коштів на поточний рахунок (п. 292.6 ПКУ) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7038 Якщо проценти зараховані 1-го числа наступного місяця, вони включаються до доходу того кварталу, на який припадає це 1-ше число. ТОВ не може «перенести» цей дохід у податковій декларації у попередній місяць, оскільки це суперечить вимогам ПКУ щодо дати отримання доходу.
У бухгалтерському обліку діє принцип нарахування, згідно з яким доходи відображаються у періоді, до якого вони належать, незалежно від дати надходження грошей.
Проценти визнаються у тому звітному періоді, до якого вони належать, виходячи з бази їх нарахування та строку користування активами (НП(С)БО 15 «Дохід», п. 20).
Бухгалтерські проведення:
Останній день поточного місяця (нарахування): Дт 373 «Розрахунки за нарахованими доходами» — Кт 719 «Інші доходи від операційної діяльності» (або 733, якщо це проценти за строковим депозитом).
Цим записом ви «переносите» дохід у бухгалтерському обліку в місяць, за який він нарахований.
1-ше число наступного місяця (отримання коштів): Дт 311 «Поточні рахунки в національній валюті» — Кт 373. Ця операція закриває дебіторську заборгованість банку і відображає фактичне надходження грошей.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Як правильно розрахувати лікарняні після зміни зайнятості
Потреба у створенні номенклатурних груп для виробництва шлангів
Облік матеріалів на відповідальному зберіганні та їх подальше використання
Помилка у розрахунку ВЗ для ФОП: наслідки та уточнення
Звітність про цільовий внесок для працівників з інвалідністю підприємства
Використання паперових та електронних документів в обліку підприємства
Чи можливе використання в обліку паперових і електр.документів, якщо не розроблені правила документообігу для електронних документів. Який термін для підписання е-накладної ел.підписом, якщо дата відвантаження…
Розрахунок середнього заробітку під час лікарняного по вагітності
Помилка у заяві для отримання лікарняного ФОП третьої групи
Блокування податкових накладних за критерієм відсутності даних
Вплив відсотків за депозитами на реєстрацію платника ПДВ
ТОВ на загальній системі розмістило залишок коштів на депозит. По завершенню місяця банк нарахував % на такий залишок.
Чи такі доходи впливають на реєстрацію ТОВ платником ПДВ…

