Питання обліку витрат ФОП на спрощеній системі оподаткування
Під окремий контракт купує з рахунку фопа ноутбук для тестування написаної їм комп.програми та витратні комплектуючі (сума приблизно 100 тис грн). Після закриття контракту це залишається у нього (комп.та комплектуючі). Далі він буде використовувати їх у подальшій діяльності фопа. 1) А потім потрібно це все списувати і як саме? Адже фоп має право не вести бухоблік, по суті ніяких осн засобів та мнма у нього не числиться? 2)Чи можуть йому задати питання про наявність цих осн засобів (наприклад, якщо буде перевірка)? 3) можливо краще купити їх з карти фіз особи?
1. ФОП має право купити комп’ютер та інші комплектуючі і використовувати його у своїй господарській діяльності.
Оскільки ФОП на ЄП не веде бухоблік згідно Закону про бухоблік № 996, то він не повинен вводити такий ОЗ в експлуатацію, а також не повинен нараховувати його амортизацію відповідно до термінів корисного використання такого комп’ютера.
Тому, ФОП може придбати комп’ютер з свого рахунку і не повинен його списувати, чи амортизувати. Нарахування амортизації є право ФОПа, а не обов’язком.
Крім того, ФОП на 3 групі ЄП не веде обліку витрат, а лише облік доходів у довільній формі згідно п. 296.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7158 Тому, ФОПу на 3 групі ЄП не потрібно нараховувати амортизацію такого комп’ютера.
Але ФОП має право використовувати у своїй господарській діяльності майно, але належить йому як фізособі (ст. 320 ЦКУ) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n1750 Тому, ФОП може придбати комп’ютер як з рахунку ФОПа, та і з особистої карти фізособи.
2. Ніяких питань у податківців щодо придбання комп’ютера з рахунку ФОПа не буде, оскільки він використовує цей комп’ютер у своїй господарській діяльності для тестування програм.
3. ФОП може купити комп’ютер з свого рахунку ФОПа, оскільки буде використовувати його у діяльності ФОПа.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Чи потрібно фіскалізувати оплату від фізособи на IBAN
Чи потрібно фіскалізувати оплату від фізичної особи на реквізити IBAN за …
Відпустка за сумісництвом: чи можливо зменшити невикористані дні
Вибір між стаціонарним та пересувним ПРРО для ФОП
Обмеження на готівкові платежі між підприємствами через фізосіб
Правильність графіків роботи водіїв таксі: зміни та обмеження
Облік озера в ТОВ: амортизація, витрати та податки
Чи дозволено виписувати податкові накладні раз на місяць
КВЕДи для ФОП на спрощеній системі: організація турів без ліцензії
Як правильно оформити ТТН при кількох операціях продажу
фоп …
Як знайти методичні рекомендації щодо собівартості продукції
Який КВЕД обрати для продажу товарів без ризику
Наказ про увільнення працівника під час мобілізації: нюанси
ПДВ при продажу земельних ділянок фізичній особі: нюанси обліку
ТОВ продає земельні участи фізособі. Земельні участки обліковувались окремо від …


