Ставка військового збору для виплат за ЦПХ: уточнення необхідні
При визначенні ставки ВЗ з винагороди за ЦПД необхідно орієнтуватись на дату первинного документа - акта виконаних робіт чи наданих послуг.
Ставка військового збору, зокрема для інших доходів фізичних осіб, зросла до 5% з 01.12.2024 згідно з Законом № 4015 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4015-IX#Text).
Нарахування винагороди за ЦПД, а отже і дохід фізичної особи виникає у момент складання акту виконаних робіт або наданих послуг, який є первинним документом.
Враховуючи зазначене та роз’яснення ДПСУ (https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42226):
1) акт датований листопадом - 1,5% ВЗ;
2) акт датований груднем - 5% ВЗ.
У Вас дата акту була листопадом 2024, а тільки виплата відбулась у січні 2025, тому ставка ВЗ 1,5% і перерахунку до 5% робити не потрібно.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Відображення сум у звіті 9-ЗЕЗ: як уникнути запитань
Де знайти папку "обране" на сайті 7eminar.ua
Проблеми з доступом до адмінпослуг на сайті Мін'юсту України
Компенсація невикористаної відпустки у наказі про звільнення: нюанси
Умови договору для уникнення дисконтування ПФД та наслідки
Відповідальність за помилки при розрахунку компенсації за відпустку
Як правильно донарахувати ЄСВ та розрахувати пеню



