Заголовок тимчасово відсутній
Ставка ВЗ - 5%. Розподіл винагороди по місяцях для оподатквання ВЗ не передбачений.
Закон 4015-ІХ від 10.10.2024 набув чинності з 01.12.2024 року, відповідно ставка військового збору - 5% застосовується з 01.12.2024 р.
За роз'ясненням ДПС https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/847129.html до доходів, які включаються до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податків, у тому числі у вигляді виплат за цивільно-правовими договорами, орендної плати, процентів за депозитами, дивідендів тощо, які нараховані (виплачені, надані) податковими агентами платникам податку після 1 грудня 2024 року, застосовується ставка військового збору у розмірі 5 відсотків незалежно від того, що такі доходи нараховуються за виконання робіт (послуг), за користування майном платника податків тощо у податкових періодах до 1 грудня 2024 року, оскільки відповідно до Кодексу такі доходи є доходом звітного періоду, в якому вони безпосередньо були нараховані (надані, виплачені), а не періодів, за які вони були нараховані.
Отже, оскільки винагороду за ЦПД нараховуєте в грудні, застосовуєте ставку ВЗ -5% незалежно від періоду, за який така винагорода нарахована.
Раді допомогти, звертайтесь ще!

