Заголовок тимчасово відсутній
За визначенням ПКУ:
в ст. 165 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81#n3699) не включається до оподаткованого доходу фізособи:
"165.1.54. сума (вартість) благодійної допомоги:
...в) виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками - фізичними особами, у порядку, визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", на користь:
...фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, в яких проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах"
в ст. 170 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81#n3965):
"170.7.2. не включається до оподатковуваного доходу цільова або нецільова благодійна допомога, що надається платнику податку, який постраждав внаслідок:
...в) збройної агресії Російської Федерації у період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану;
Благодійна допомога, що надається на зазначені цілі, повинна розподілятися через державний чи місцевий бюджет або через банківські рахунки благодійних організацій, Товариства Червоного Хреста України, внесених до Реєстру неприбуткових організацій та установ.
...Порядок підтвердження статусу осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України у період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, з метою невключення до оподатковуваного доходу фізичних осіб - платників податку доходів, отриманих у вигляді цільової або нецільової благодійної допомоги, визначається Кабінетом Міністрів України."
пр. 1 р. ХХ ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81#n8013):
"26. Тимчасово, починаючи з дати введення в Україні воєнного стану,...до його припинення або скасування положення підпункту "в" підпункту 170.7.2 пункту 170.2 статті 170 цього Кодексу застосовуються з урахуванням такої особливості: до прийняття Кабінетом Міністрів України порядку підтвердження статусу осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України у період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, з метою невключення до оподатковуваного доходу фізичних осіб - платників податку доходів, отриманих у вигляді цільової або нецільової благодійної допомоги, статус таких осіб визначається самостійно надавачами цільової або нецільової благодійної допомоги."
За таких обставин, на нашу думку, у Вас на БО має бути розроблено та затверджено внутрішнім документом (наказом) Положення про визначення осіб, які постраджали внаслідок збройної агресії РФ - за яким принципом Ви їх будете визначати? яким документом фізособи буде підтверджуватися такий статус? яку саме допомогу Ви їм будете надавати?
Фактично, фізособи в будь-якому населеному пункті країни можуть бути визначені як такі, що постраждали від агресії РФ, оскільки переживають повітряні тривоги, обстріли, відключення електропостачання та інше.
Відповідно, така благодійна допомога ("на оплату комунальних послуг в опалювальний період") може надаватися без оподаткування.
Додатково рекомендуємо отримати ІПК
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


