Заголовок тимчасово відсутній
Курсові різниці розраховуємо датою перерахування з розподільчого на поточний рахунок :
п. 108 Положення № 5 чітко прописано, що зарахування коштів в іноземній валюті на поточні рахунки клієнтів здійснюється банками через розподільчі рахунки.https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0005500-19 .
валюта надходить з розподільчих рахунків на поточні рахунки клієнтів у повній сумі. При цьому рух валюти за розподільчим рахунком, як і раніше, слід відображати в обліку підприємства за правилами, прописаними в Інструкції № 291, на субрахунку 316 «Спеціальні рахунки в іноземній валюті». https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0893-99#n343
валюту на розподільчому рахунку визнаємо активом, а її рух — господарською операцією, і відповідно:
1) при надходженні валютного авансу фіксуємо курс НБУ на дату надходження валюти на розподільчий рахунок (Дт 316).
2)при перерахуванні валюти з розподільчого рахунку на поточний рахунок відображаємо курсову різницю (порівнюючи курси за датами надходження валюти на розподільчий рахунок і зарахування її на поточний рахунок).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


