Облік курсових різниць та податку на прибуток для нерезидента
Якщо контрагент надасть довідку про сплату податку, то різниці не застосовують
Якщо підприємство використовує різниці з розділу ІІІ ПКУ та купило чи продало товар, роботу, послугу нерезиденту з Переліку № 480, але такий нерезидент є податковим резидентом у себе в країні та сплатив у звітному періоді корпоративний податок (податок на прибуток) у своїй країні чи іншій країні – різниця в 30% щодо продажу йому товарів, робіт, послуг у цьому періоді не діє.
В самій нормі пп. 140.5.4 та 140.5.5-1 ПКУ передбачена чітка умова застосування такої різниці - якщо вказаний нерезидент не сплачує податок на прибуток (корпоративний податок).
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n10713
Отже, якщо він вам надасть довідку про те, що у звітному році (в 2025 році) він такий податок сплачував, то ви маєте право різницю в 30% не застосовувати.
Також аналогічне підтвердження наведене і в Узагальнюючій податковій консультації, що затверджена наказом Мінфіну від 14.05.2021 р. № 266, в питанні 6.
https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0266201-21#n24
Достатнім підтвердженням для цього буде документ, який свідчитиме про сплату податку нерезидентом у відповідній державі у періоді здійснення операції. Така довідка має містити інформацію про сплату податку саме нерезидентом, який є контрагентом платника податків, а не іншими фізичними, юридичними особами або утвореннями без статусу юридичної особи (зокрема, засновниками партнерства як організаційно-правової форми нерезидента тощо).
Зазначені підпункти статті 140 розділу III Кодексу не містять спеціальних вимог щодо форми документа для підтвердження сплати податку нерезидентом, а також вимог щодо органу, який має видавати такий документ. Водночас, з урахуванням вимог пункту 103.5 статті 103 глави 10 розділу II Кодексу, доцільним є отримання від контрагента документа, що виданий фінансовим (податковим) органом відповідної країни, за формою, затвердженою згідно із законодавством цієї країни. Такий документ повинен бути належним чином легалізований та перекладений відповідно до законодавства України.
Таку довідку-підтвердження ви зберігаєте в себе і повинні будете надати в разі запиту контролюючого органу чи в разі перевірки.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Зміни реквізитів для сплати податків у 2026 році
Дії ФОП при службі в ЗСУ: податки, звіти, документи
ФОП 2 група ЄП потрапив до ЗСУ. Які подальші дії …
Повернення помилково сплачених коштів: терміни та умови звернення
Чи може підприємство бути виробником у програмі кешбек
Підприємство на загальній системі . Основний КВЕД - оптова торгівля насінням, також ми …
Запит на інформацію про курси з бухгалтерії для HoReCa
Підкажіть будь ласка, чи є курси чи вебінари "Бухоблік HoReCa …

