Питання щодо заповнення колонок ПДФО, ВЗ та ЄСВ
В графах 4 та 5 зазначається сума фактично перерахованого ПДФО та ВЗ.
Згідно з п.4 розд.ІV Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 №4 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-15/ed20250206#n1099.
у графі 4 «Сума перерахованого податку на доходи фізичних осіб» відображається фактична сума перерахованого податку на доходи фізичних осіб до бюджету у звітному періоді;
у графі 5 «Сума перерахованого військового збору» відображається фактична сума перерахованого збору до бюджету.
Тобто графи 4 та 5 заповнюються в місяця фактичної сплати податків в бюджет. Виняток для заробітної плати. Якщо заробітна плата виплачується у встановлені терміни (у наступному місяці), то перераховані також у встановлені терміни до бюджету суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору відображаються у графі 4 «Сума перерахованого податку на доходи фізичних осіб» та у графі 5 «Сума перерахованого військового збору» додатка 4ДФ до Розрахунку за попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано (ЗІР, категорія 103.25 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=43139).
Якщо в звітному місяці податки не сплачувались - графи 4 та 5 мають бути порожніми.
Щодо штрафів. За порушення платником податків порядку подання інформації про фізичних осіб - платників податків штрафні санкції застосовуються, якщо недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку.
Якщо некоректне внесення інформації привело до збільшення або зменшення податкових зобов’язань - стягується штраф в розмірі 1020 гривень. Повторне порушення протягом року тягне за собою накладення штрафу у розмірі 2040 гривень (п.119.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n2388).
Якщо неправильно заповнені графи 4 та 5 - у Вас фактично змінюються зобов'язання по сплаті податків на кінець місяця. Податківці застосовують штрафні санкції, якщо помилки виявлені в графах 4а, 4 ,5а та 5.
Якщо помилку не виправляти і податківці виявлять її під час перевірки - будуть застосовані такі ж санкції.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


