Оподаткування дивідендів для резидента-єдинника: ставки та зміни
Дивіденди, нараховані вашим ТОВ (платником єдиного податку) на користь засновника-фізичної особи, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 9% та військовим збором (ВЗ) за ставкою 5%. Ці податки утримує та сплачує до бюджету саме товариство.
Дивіденди остаточно оподатковуються ПДФО в момент їх нарахування (п. 170.5.4 ПКУ).
Ставка ПДФО залежить від того – на якій системі оподаткування перебуває юридична особа (ТОВ), яка проводить нарахування дивідендів (п. 167.2, 167.5.4 ПКУ):
якщо на загальній системі – 5%
якщо на єдиному податку – 9%.
Щодо військового збору (ВЗ), то нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються в порядку, встановленому розділом IV ПКУ (п. 1.4 п. 16-1 пр. 10 р. ХХ ПКУ). Тобто, дивіденди так само остаточно оподатковуються ВЗ в момент їх нарахування.
Це означає, що застосується ставка ВЗ та, яка діяла на день нарахування дивідендів (день складання протоколу про виплату дивідендів), навіть якщо дивіденди розподіляються, наприклад, за 2020 рік.
З 01.12.2024 і до кінця року в якому буде припинений або скасований воєнний стан діє ставка ВЗ 5% (п. 1.3 п. 16-1 пр. 10 р. ХХ ПКУ)
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Запит щодо інформації про розрахунок зарплати та виплат
Відповідальність за військовий облік та бронювання працівників підприємства
Облік товарів в оренді: рахунок 281 для офісного обладнання
Проблеми з обліком і документацією при постачанні обладнання та робіт
Порядок оформлення демобілізації працівника та звітності після цього
Визнання фінансової допомоги доходом: строки та обставини повернення
Як правильно розрахувати компенсацію за невикористану відпустку
Знаходиться у призуп.труд.договора з 02.01.2023 р. по тепер час.
01.01.2023 р. нарах планова відпустка в сумі 1098,77 грн.за 1 кд( нарахування…

