Заголовок тимчасово відсутній
Ні, валютний нагляд здійснює лише один банк.
Інструкція НБУ № 7 визначає наступне (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0007500-19#Text):
"16-1. Банк, що отримав повідомлення від Національного банку засобами електронної пошти Національного банку / інформацію в реєстрі МД від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, про зміну обслуговуючого банку в МД (далі - повідомлення про зміну обслуговуючого банку в МД) за операцією з імпорту товарів:
1) не використовує в подальшому з дня отримання повідомлення про зміну обслуговуючого банку в МД цю МД (інформацію про неї, отриману в реєстрі МД до зміни обслуговуючого банку) для здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентом граничних строків розрахунків;
2) не пізніше п’ятого робочого дня з дня отримання повідомлення про зміну обслуговуючого банку в МД надає іншому банку, зазначеному в повідомленні про зміну обслуговуючого банку в МД, засобами електронної пошти Національного банку інформацію про отримання повідомлення про зміну обслуговуючого банку в МД, про надходження реєстру МД за цією операцією резидента з імпорту товарів до зміни обслуговуючого банку в МД та обсяги її використання для здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентом граничних строків розрахунків (зазначаються номер і дата реєстру, уся наявна в реєстрі інформація про операцію резидента, а також вартість продукції в тій частині, що вже використана для здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентом граничних строків розрахунків і надалі не може бути використана банком, якому надається така інформація, для здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентом граничних строків розрахунків).
Банк, що отримав інформацію, зазначену в підпункті 2 пункту 16-1 розділу IV цієї Інструкції, має враховувати її в пріоритетному порядку для здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків.
16-2. Банк, що отримав повідомлення про зміну обслуговуючого банку в МД за операцією з експорту товарів, зобов’язаний не пізніше п’ятого робочого дня з дня отримання повідомлення про зміну обслуговуючого банку в МД завершити здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентом граничних строків розрахунків за операцією резидента з експорту продукції.
19. Валютний нагляд за дотриманням резидентом граничних строків розрахунків за операцією резидента з експорту продукції здійснює лише банк, до якого надійшов реєстр МД, що містить інформацію про цю операцію.
Грошові кошти від експорту товарів мають бути зараховані на відкритий у банку поточний рахунок резидента не пізніше граничних строків розрахунків."
Отже, валютний нагляд здійснює лише один банк, але він може бути змінений на інший банк
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Особливості заповнення Декларації з ПДВ для ТОВ платника
ТОВ платник ПДВ, отримує давальницьку сировину для виготовлення …
Уточнення ЄСВ у декларації: вплив на пенсію ФОП
Дії нового роботодавця при нагородженні працівника у трудовій книжці
Коли подавати ліквідаційну декларацію після закриття ФОП
Податки та звіти для ФОП: групи 1, 2 та 3
Розмір допомоги по похованню: 4100 чи 8500 гривень
Корекція даних у Додатку 1: лікарняні та переплата зарплати
Облік комплектації товарів: нюанси, ризики та первинні документи
Правильне оформлення податкових накладних на добові курчата господарства
Продаж подарункових сертифікатів ФОП: КВЕДи та ПРРО нюанси
Штрафи за нульові розрахункові документи та їх реєстрація
Податки та платежі при реєстрації нових автомобілів в Україні
Компанія ТОВ, резидент Дія Сіті, придбала у іншого ТОВ нові …


