Заголовок тимчасово відсутній
ДПСУ в ЗІР (101.06, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=35081) вказує наступне:
"Яким чином платник ПДВ (підрядник та субпідрядник) може зробити вибір/відмову про застосування касового методу визначення податкових зобов’язань за операціями з виконання підрядних будівельних робіт?
Відповідь:
Для застосування касового методу визначення податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з виконання підрядних будівельних робіт платником ПДВ (підрядником та субпідрядником) не передбачено подання до контролюючих органів будь - яких заяв чи повідомлень щодо початку застосування касового методу.
При цьому у податковій декларації з ПДВ, починаючи зі звітного періоду, з якого платник податку почав застосовувати касовий метод, платник у відповідному полі в кінці декларації проставляє відповідну позначку.
Про застосування касового методу платник зазначає в розпорядчому документі про облікову політику.
Якщо платник податку бажає відмовитись від застосування касового методу податкового обліку, то така відмова здійснюється з початку року шляхом внесення відповідних змін до облікової політики підприємства."
Отже, на думку ДПСУ, відмовитися від касовог методу Ви маєте право з початку нового календарного року.
При цьому починаючи з січня 2025 р., не ставите на декларації відмітку про застосування касового методу.
Раніше ДПСУ в ЗІР (101.06, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=31622) вказувала наступне:
"Діяло до 23.05.2020 Яким чином платник ПДВ може зробити вибір/відмову про застосування касового методу визначення податкових зобов’язань за операціями з виконання підрядних будівельних робіт?
Відповідь:
Для застосування касового методу визначення податкових зобов’язань з ПДВ (за операціями з виконання підрядних будівельних робіт) не передбачено подання до контролюючих органів будь – яких заяв чи повідомлень щодо початку застосування касового методу.
При цьому у податковій декларації з ПДВ, починаючи зі звітного періоду, з якого платник податку почав застосовувати касовий метод, платник у відповідному полі в кінці декларації проставляє відповідну позначку.
Про застосування касового методу платник зазначає в розпорядчому документі про облікову політику.
Якщо платник податку бажає відмовитись від застосування касового методу податкового обліку, то така відмова здійснюється з початку року шляхом внесення відповідних змін до облікової політики підприємства.
У разі відмови від застосування касового методу:
сума податкових зобов’язань з ПДВ платника податку збільшується на суму, нараховану на вартість товарів/послуг, поставлених платником податку, але не оплачених коштами чи іншими видами компенсацій на дату переходу такого платника до звичайного режиму оподаткування."
Отже, ДПСУ раніше вказувала про необхідність нарахування разово ПЗ на сальдо Дт 36, який був неоплаченим станом на дату переходу на загальні правила нарухвання ПДВ.
На даний час такої вказівки в ЗІР немає, але ми не виключаємо, що таку позицію ДПСУ може вказати в ІПК.
Додатково рекомендуємо отримати ІПК
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Квартальна звітність для ФОП: нові правила та форми подачі
Є відповідь АІ
Відпустка за кордоном для призовника: необхідні документи та умови
Запит щодо форми звіту про квоту інвалідів у 2023 році
Є відповідь АІ
Реєстрація пересувної точки продажу морозива: що потрібно знати
Коли правильно відобразити благодійну допомогу у бухобліку
Перебронювання власника підприємства як кінцевого бенефіціарного власника
Кількість працівників у звіті 1 ПВ: нюанси врахування типів робіт
Чи потрібно в квартальний звіт 1 ПВ в рядок 7040 (1 колонка кількість осіб) включати працівники мають два типу роботи по основному місцю на штатній посаді і по ЦПХ за виконання певної роботи:
1. працівників, які на одному підприємстві оформлені за…
Є відповідь АІ
Помилка в податковій накладній: виправлення та можливі штрафи для підприємств
Є відповідь АІ
Обов'язки підприємства щодо військовозобов'язаних та їх розшуку
Чи може працівник, що працює місяць, отримати відпустку

Продаж електротранспорту на ФОП: можливості та оформлення діяльності
Є відповідь АІ
Чи може іноземець з посвідкою зареєструвати ФОП в Україні
Правомірність віднесення гарантійного платежу на витрати орендаря
Є відповідь АІ
Повідомлення для податкової про подовження КЕП для неплатника ПДВ
Проблеми з виправленням компенсуючої ПН та реєстрацією РК
Перебронювання кінцевого бенефіціара: нюанси та порядок дій
Відображення добових витрат у звіті за відрядження працівника
Заповнення авансового звіту для відрядження за кордоном автомобілем
Є відповідь АІ
Ризики неподачі податкових розрахунків за зарплату директора ТОВ
Є відповідь АІ

